Планшет або здоровя? Шкода від гаджетів для немовлят

191

Злободенну тему популярний автор і лікар-педіатр Євген Комаровський в черговий раз підняв у своєму блозі, де розповів про висновки, зроблені працівниками Центру дітей-аутистів Румунії. За наведеними даними, до 90% малюків 2-3 років, що страждали на аутизм або іншими аналогічними розладами, в юному віці мали необмежений доступ до всесвітньої мережі, телебаченню і електронних пристроїв.

На думку Комаровського, навіть для дорослого безпечними можна вважати лише близько 5 годин телебачення або інтернету в день. А ось для тих, кому не виповнилося і двох років, знайомство з віртуальною реальністю дуже небезпечно. В блозі педіатр призводить висновки румунського вченого Маріуса Замфира, який стверджує, що симптоми традиційного і набутого з допомогою гаджетів аутизму абсолютно однакові. Тільки в першому випадку мова іде про біологічну недорозвиненні нервової системи, а в другому – про знищення повноцінного нейроразвития здорового малюка під впливом віртуального світу. Мерехтливий екран, яскрава картинка і незвичайні звуки поневолюють увагу дитини, навколишній світ йому більше не цікавий, він потрапляє в пряму залежність від гаджета, ігноруючи спілкування з іншими людьми. Це уповільнює розвиток мовлення (малюк не сприймає електронну мова так, як мова живої людини), підвищує стомлюваність і провокує напади агресії.

Якщо до змін привів безконтрольний доступ до техніки, нанесений збиток можна компенсувати. Для цього потрібно виключити руйнівний контакт і замінити його живим спілкуванням з батьками та іншими родичами. Плюс, потрібно корекційна розвиваюча програма.

Лікарі рекомендують до трьох років повністю виключати техніку з поля зору дітей. З трьох до шести років – обмежувати перегляд годиною на день, а з шести до 12 років – двома годинами.