Перші ознаки вагітності

422

Багато жінки з нетерпінням чекають, коли на тесті для визначення вагітності з’являться заповітні дві смужки. Але як визначити, що довгоочікуване зачаття настав до того, як можна буде використовувати тест? У даній статті ми розповімо які перші ознаки вагітності на ранньому терміні, при появі яких жінка може з упевненістю сказати, що вона незабаром стане мамою. Ви дізнаєтеся про ознаки вагітності, і якщо вони збігаються з вашими симптомами, то ймовірність зачаття досить висока.

Коли всередині жінки зароджується нове життя, і вона дізнається про свою вагітність, то її наповнюють незрівнянні ні з чим емоції і почуття. Кожна жінка хоч раз в житті відчути це унікальне явище, яке подібно до справжнього дива. Деякі недосвідчені дівчата думають, що на ранніх термінах зачаття, вони зможуть «відчути» наступ вагітності, коли всередині її тіла буде якесь ворушіння. Але це не відповідає дійсності, так як ні одна жінка, яка ще не відчувала радість материнства, не може відразу зрозуміти, що вона завагітніла. Не тільки молоді дівчата, а й старші жінки також не в змозі моментально визначити, що всередині їх тіла зародилося нове життя. Не кожна молода дівчина має уявлення про симптоми вагітності на ранніх термінах, а жінки, вже пізнали радість материнства, вже не пам’ятають їх або думають, що це пов’язані з віком зміни.

Пропонуємо жінкам дізнатися, як проявляються основні симптоми вагітності на початкових термінах.

Зміст:

  • Підвищена дратівливість
  • Нудота під час вагітності
  • Зміна смакових пристрастей
  • Набухання і болючість молочних залоз
  • Затримка менструації
  • Специфічні ознаки вагітності
  • Ознаки вагітності до затримки місячних
  • Чи можна на першому тижні помітити вагітність
  • Відчуття на першому етапі вагітності
  • Якщо вагітність протікає з патологіями
  • Підвищена дратівливість

    Є найперша ознака майбутнього материнства – це підвищена дратівливість і нервозність. До того ж, вагітна не може тримати під контролем свою поведінку, навіть усвідомлюючи, що її нервозність і дратівливість не є нормальним явищем. Жінка стає дуже агресивною, і часом знервовані сплески бувають такої потужності, що в порівнянні з ними щомісячний ПМС здасться «подарунком». Подібна дратівливість і нерви, подібно до натягнутих струн, повинні змусити жінку задуматися про те, що вона вагітна. Жінка різко реагує на оточуючих її людей, вважаючи, що поруч «одні кретини і ідіоти». Якщо дивитися тверезо на ситуацію, то така поведінка і стан викликано тим, що в організмі вагітної жінки починається перебудова на гормональному рівні, і це перша стадія всіх наступних процесів вагітності.

    Нудота під час вагітності

    Нудота та нудота є одними з найпоширеніших ознак того, що всередині жіночого тіла зародилося нове життя. Цей стан носить назву раннього токсикозу, і у кожної дами він виражається по-різному. Деякі жінки відчувають невелику нудоту вранці, а інші переживають цей період дуже важко. Наприклад, на кожний прийом їжі жінку рве, і вона не може переносити вигляд і запах їжі. Багатьох вагітних постійно переслідує нудота – стан запаморочення на протязі всього дня або у певний період дня.

    Зміна смакових пристрастей

    Знайоме всім дамам вираз «тягне на солоненьке» з’явилося неспроста. Яскравим симптомом вагітності є зміна смакових пристрастей. У багатьох дам це виражається в нестримній тязі до солоної їжі – маринованими огірочками, квашеній капусті, всіляких соління, оселедці, сушеної та в’яленої риби і т. д. Вагітним жінкам вся їжа часто здається позбавленою смаку і недосоленою, тому «з’їсти» півбанки солоних огірків чи помідорів стає звичною справою, що приносить задоволення.

    Набухання і болючість молочних залоз

    Кожна жінка знає, що таке стан перед настанням місячних, як набухання і болючість грудей. Коли жінка вагітна, груди набухає ще більше, і на ній проступають вени. У більшості випадків ситуацію з венами можна спостерігати на пізніх термінах вагітності, хоча у деяких вона може настати і на початковій стадії. Деякі дами чітко висловлюють свої відчуття, і кажуть, що у них «тягне груди».

    Затримка менструації

    Самим достовірним і, безумовно, найбільш явною ознакою того, що жінка перебуває в цікавому положенні, є відсутність місячних у належний час. Кожна жінка знає, що затримка місячних у більшості випадків є вагомим доказом вагітності і це відповідає дійсності.

    Саме той факт, що місячні не прийшли в належний час говорить про те, що дівчина завагітніла. І якщо тест на вагітність показав дві яскраві смужки, то про місячних можна надовго забути, і у багатьох критичні дні відсутні більше терміну виношування дитини. Для багатьох жінок це приємний стан – ніяких прокладок і дискомфорту.

    Специфічні ознаки вагітності

    Перший специфічний ознака цікавого положення у жінок полягає в підвищенні активності піхвової мікрофлори, яка виражається в сильних виділеннях білого кольору у вигляді пластівців. Хоча, така ситуація спостерігається не у всіх жінок.

    Другий специфічний ознака вагітності виражається в тому, що жінка швидко стомлюється і її постійно тягне поспати. Буває так, що може наступити порушення сну.

    Третій ознака цікавого положення – відраза до будь-якої їжі і зміна сприйняття різних запахів.

    Наступний ознака в нашому переліку – це поява у роті «металевого присмаку».

    Якщо у вас є такі специфічні ознаки, то можна припустити вагітність, хоча це не завжди точно, так як жіноча гормональна система часто «пустує» і підносить сюрпризи. Сьогодні є маса перевірених сучасних засобів діагностики «цікавого положення», і найдоступнішим є тест на вагітність, який можна придбати в будь-якій аптеці. І якщо тест покаже дві червоні смужки, то майбутній мамі потрібно відвідати гінеколога для проходження необхідних обстежень, процедур, аналізів, які пов’язані з вагітністю.

    Нижче ми розповімо про те, які питання часто задають жінки, які підозрюють, що вагітні, і дамо відповіді на них. Про що ви вже дізналися з наведеної вище інформації, але ще раз повторити «теорію» буде не зайвим.

    Ознаки вагітності до затримки місячних

    Говорячи про те, які перші ознаки вагітності, слід розуміти, що у випадку, коли жінка у встановлений час не спостерігає у себе місячних, вона йде в аптеку за тестом на вагітність, щоб підтвердити або спростувати новий стан. Але подібні тести можуть гранично точно підтвердити вагітність лише тоді, коли спостерігається затримка місячних. І якщо дама хоче дізнатися про своє становище ще до призначеної дати чергової менструації, їй потрібно сконцентруватися на деяких специфічних ознаках. Причому у деяких вони досить відчутні, а хтось їх зовсім не помічає, адже вагітність-це унікальне явище і у кожної жінки вона протікає по-своєму.

    Спочатку проведіть обстеження своїх молочних залоз. І якщо вони набубнявіли і болять більше ніж у період перед менструацією, є ймовірність настання вагітності. Ваша груди може стати набагато більше. До того ж, спостерігається поява темної пігментного смуги в області паху і потемніння альвеол. На вашому обличчі також можуть виступити пігментні плями, а соски покритися невеликими пухирцями.

    У багатьох жінок на ранніх термінах вагітності відзначаються різкі зміни пристрастей в їжі, відмова від улюблених страв і бажання з’їсти щось незвичне не тільки вдень, але і вночі. До запахів з’являється гіперчутливість, нерідко призводить до нудоті і блювоті. У вагітних часто протягом дня паморочиться голова, хоча деякі відчувають такий стан лише в ранкові години. Деякі вагітні їдять все підряд, відзначаючи підвищений апетит. А хтось відмовляється від їжі через повного її відторгнення, що супроводжується блювотою. Багато пані не з чуток знають, що таке ПМС: це дратівливість, плаксивий стан, спалахи гніву і нервозність. У період вагітності ці відчуття можуть посилитися в рази, і жінка насилу себе контролює. Причина такого стану полягає в тому, що гормональна система майбутньої матері зазнає змін, а організм перебудовується і пристосовується до майбутнього виношування малюка.

    Деякі дами відзначають тягнучі болі внизу живота і убоге кровотеча, яка нагадує ранні місячні. А справа в тому, що в проміжок 8-10 днів плодове яйце, після проходження маткових труб, прикріплюється до стінки матки, що супроводжується малоприємними симптомами. Визначити вагітність на початкових термінах дуже складно, але все-таки можливо, якщо кожен день вимірювати базальну температуру. Багато хто з вас знають, що після настання овуляції базальна температура буде підвищеною і якщо зачаття відбулося, то вона буде більше 37 градусів. І якщо на градуснику ви спостерігаєте різке падіння температури, то вагітність не настала, і чекайте приходу місячних.

    Безумовно, природа нагородила кожну жінку своїм особливим організмом, і всі ми різні, тому специфічні ознаки вагітності проявляються у всіх по-різному. Деякі жінки взагалі не спостерігають ознаки вагітності, але до настання дати місячних почувають, що знаходяться в положенні. І всі знають, що знаменита жіноча інтуїція часто не підводить. Але ось підвищеною підозрілістю краще «не хворіти».

    Чи можна на першому тижні помітити вагітність

    Безумовно, дуже складно помітити вагітність на першому тижні. Яйцеклітина, яка була запліднена, протягом семи днів рухається до матки по маткових трубах, і в цьому шляху йде процес утворення пуповини і плаценти. Майбутній малюк, який знаходиться в стадії ембріона, вже прийняв форму і його розмір не більше горошини. Через тиждень він закріпиться на маткової стінки і буде рости там до пологів. Якщо ви спостерігаєте у себе перераховані вище ознаки і на рівні інтуїції відчуваєте, що станете матір’ю, то це може через час підтвердитися.

    Рекомендуємо вести щоденник базальної температури, і якщо запліднення відбулося, то температура буде вище 37 градусів. Це досить явна ознака вагітності, який має високу ймовірність. До того ж, жінка постійно хоче спати, вона дратівлива і нервозна. Нерідко майбутню матір кидає то в холод, то в жар, вона швидко втомлюється навіть від легкого праці. Можуть бути головні болі, і навіть мігрень – ці ознаки викликані перебудовою організму на гормональному рівні та його підготовкою до виношування плоду. Нудота, збільшення і набухання молочних залоз, і тягнуть поперекові болю – ось що може очікувати майбутню матір.

    Але, якщо ви помітили у себе такі симптоми, не треба відразу кидатися в крайності, так як не завжди вони свідчать про зачаття малюка. Якщо вам не терпиться до настання місячних з імовірністю в 100% дізнатися, вагітні ви чи ні, то тут вам допоможе аналіз крові. Хоча, куди поспішати? Через час природа сама розставить все на свої місця.

    Відчуття на першому етапі вагітності

    Якщо зачаття сталося, то ряд індивідуальних ознак може підтвердити даний факт. Багато жінок відразу вдаються до допомоги тестів, але наявні симптоми допомагають визначити ймовірність вагітності, так як велика кількість факторів можуть бути лише симптомами «помилкової вагітності». Такий стан часто можна спостерігати у жінок, які дуже сильно мріють стати матір’ю і перебувають в нервовій напрузі, коли справа наближається до місячних. І ця мрія народити малюка затуманює розум так, що жінка сама «накручує» собі ці симптоми вагітності. З упевненістю на 100% підтвердити факт того, що жінка чекає дитину, може лише лікар-гінеколог, але коли термін вагітності становить близько 4-5 тижнів.

    Якщо звернутися до статистики, то на ранньому терміні вагітності (протягом першого місяця після запліднення яйцеклітини), у 90% жінок змінюється стан молочних залоз. При пальпації є деяка хворобливість, а сама груди стає дуже чутливою. Створюється відчуття якоїсь роздутості, збільшення обсягу. Нерідко на грудях виступає сіточка вен, і це «робота» гормональної системи. До того ж, сосок і ареола стають темно коричневого кольору. Іноді, коли жінка стискає сосок, з’являється молозиво.

    Є жінки, які стикаються з токсикозом ще до того, як повинні прийти місячні. Згідно зі статистичними даними, понад 60% жінок відчувають нудоту протягом початкового терміну вагітності. Нерідко з’являється блювота, повна відраза та несприйняття їжі, і найчастіше це буває в першій половині дня. Нюх теж змінюється, і часом деякі запахи жінка взагалі не може переносити. А буває так, що дивні і начебто неприємні запахи для вагітної стають приємними і привабливими. Багато хто з вас чули історію, коли вагітна бажала всіма фібрами душі з’їсти шматочок…крейди. Або вимагала посередині ночі лимонів або солоних огірків. Одна дівчина, як би смішно це не звучало, зажадала у чоловіка відвезти її на залізничний вокзал…нюхати рейки! І це далеко не весь список дивацтв, які можуть з’явитися у вагітної жінки.

    Коли «вагітна матка» починає активно рости, то жінка може відчути болі в районі крижів або попереку. Коли вагітність вже досягла місячного терміну, плід росте, збільшуючись у розмірах, може тиснути на матку, що сприяє частих позивах до сечовипускання.

    Нерідко сіль затримується в організмі, тому ноги і руки жінки можуть набрякати. Буває що набряки невеликі, але багато жінок стикаються з відчутними набряками, що доставляє незручності.

    Можуть бути невеликі кров’янисті виділення, що нагадують мізерні місячні – це відбувається тому, що запліднене яйце пройшло через маткові труби і приліпилася до стінки матки.

    Безумовно, повністю спиратися на власну інтуїцію не слід, так як початковий термін вагітності самий відповідальний, і якщо ви припускаєте, що всередині вас росте нове життя, вирушайте на прийом до гінеколога для постановки на облік. Під наглядом лікаря ваша вагітність буде протікати спокійно і в комфортних умовах. Ви пройдете необхідні обстеження, здасте аналізи, і розвиток малюка буде під контролем професіоналів.

    Якщо вагітність протікає з патологіями

    Не кожна вагітність йде гладко і комфортно, і деякі жінки стикаються з патологіями, які потребують лікарського втручання. Якщо вагітна жінка відчує сильний біль в районі матки, маткових труб або живота, то це є небезпечним симптомом патологічного процесу. Температура може бути підвищеною або залишатися в нормі. Якщо місячних немає, але такі симптоми присутні, то це може означати про те, що у жінки позаматкова вагітність, яка загрожує її життю та здоров’ю. Тут потрібне термінове обстеження і операція. Зволікати не можна, так як це може викликати серйозні наслідки для репродуктивної системи, а у запущеному випадку і смерть. Безумовно, летальний результат трапляється рідко, і жінці не слід панікувати, але патологічна вагітність повинна контролюватися лікарем з самого початку.

    Все що потрібно вагітній жінці – бути позитивно налаштованою, адже це стан чудово і незабутньо. І коли ваш довгоочікуваний малюк з’явиться на світ, на вас обрушаться щасливі моменти материнства і відкриється нова життєва голова, повна емоцій і радості.