Партнерські пологи

157

Сьогодні партнерські пологи з чоловіком – найпопулярніша тема для обговорення серед планують або вже вагітних матусь. Свою думку висловлюють і сімейні психоаналітики, але можна орієнтуватися лише на власні думки і конкретні подружні стосунки.

Зміст:

  • Що таке спільні пологи
  • Кому підійдуть спільні пологи
  • Підготовка до спільних пологів
  • Що таке спільні пологи

    В таїнстві народження ще недавно брали участь лише лікарі і сама породілля. Але тепер все пологового будинку з розпростертими обіймами чекають рідних майже вже з’явився малюка. Тато, бабуся, тітка – народжувати можна з ким завгодно. Головне, що варто розуміти майбутньому батькові, вирішив бути присутнім, спільні – від слова «разом», як і партнерські – від слова partition, що означає «розділити» (біль і щастя, в даному випадку), а не довезти на машині до пологового будинку.

    У кожному медичному закладі існує свій порядок проведення партнерських пологів. В одному вийде просто приїхати і вирішити всі питання на місці. В іншому потрібно обов’язкова здача аналізів, укладення договору або проходження курсів підготовки майбутніх батьків. Так що заздалегідь слід дізнатися всі нюанси цього делікатного питання. У законодавстві більшості країн присутність одного «свідка» пологів дозволяється безкоштовно, але може статися й таке, що пологовий будинок дотримується дещо іншої позиції з цього питання. Тут вирішуйте самі, чи входять у ваші плани дебати з акушерами і керівництвом з приводу незаконності стягнутої плати.

    Варто обмовитися, що в чоловіка все-таки є невеликий вибір: він може бути присутнім під час переймів або відправитися слідом за вами і в родзал. І обов’язково скажіть йому, що він займе скромне місце в головах Рахмановской ліжка, а не буде «вести репортаж» з центру подій. Варіанти дій непогано обговорити заздалегідь, але важливо розуміти, що все може піти не за планом.

    Читайте також:Чоловік на пологах: 15 вражаючих фотографій

    Кому підійдуть спільні пологи

    Якщо в сімейній парі чоловік не збігає з будинку при вигляді хворої дружини, не лякається її недоглянутий і растрепанного виду, не гребує викинути використані носові хустки або тазик вчасно піднести, то партнерські пологи не стануть для нього таким вже великим шоком. Якщо двоє звикли щиро ділитися один з одним тривогами і переживаннями, не мають заборонених тем для бесід, то теж нічого страшного не трапиться. А вже якщо майбутній батько сімейства не втрачає голови навіть у критичні моменти, не панікує і мислить тверезо – йому пряма дорога в пологовий будинок.

    Бувають сім’ї, в яких дружина навіть прокидається раніше за чоловіка, щоб навести марафет і не ставати перед коханим у непривабливому вигляді. Хворіючи, вона відправляється лікуватися до мами, щоб не засмучувати нікого. Коли жінка звикає з усіма труднощами справлятися сама, в такій серйозній справі, як пологи, чоловік буде тільки заважати.

    Якщо він ще й сам інфантильний, нетерплячий, емоційний і здатний відразу ж в обморок впасти від виду крові, то краще залишити його спокійно чекати вдома.

    Звичайно, ідеального рішення не існує. Всі пари різні. Навіть самий стійкий і позитивно налаштований чоловік здатний почати нервувати і надмірно переживати від власного безсилля. Чому багато хто, здавалося б, браві і войовничі, відмовляються від партнерських пологів? Та тому, що більше всього чоловік не терпить, коли він нічим не може допомогти. А йому здається, що в цій ситуації він буде марний. Якщо ви все ж зважилися на спільні пологи, важливо заздалегідь підготуватися до урочистого дня зустрічі з малюком.

    Підготовка до спільних пологів

    Вже розповіли улюблену радісну новину про двох смужках? Ось з цього моменту можна починати психологічну та теоретичну підготовку до спільних пологів з чоловіком. Найпростіше, що варто зробити, – переглянути документальний фільм про процес пологів. І не один раз. Бажано разом розібратися з усіма ключовими моментами, фазами і пр. Майбутній батько повинен знати «матчастину» не гірше породіллі.

    Дуже допомагають курси майбутніх батьків. Зазвичай на них розповідають про все: і про перебіг вагітності, і про догляд за малюком, також обов’язково вивчають і розкладають по поличках родовий процес. Знайомляться з технікою дихання, спеціальними вправами, які є головними помічниками для мами і малюка в такій нелегкій справі. Дихальні техніки жінка повинна знати «назубок», але й чоловік теж повинен їх знати, адже в самий відповідальний момент майбутня мама може все забути від болю і нових відчуттів – і кому доведеться рятувати її?

    Постійно розповідайте чоловікові про те, як він зможе вам допомогти. Він забезпечить психологічний комфорт – присутність близької людини так важливо!

    Крім того, медичний персонал не має можливості постійно перебувати біля породіллі, так і перейми тривають не один год. Чоловік зможе в будь-який момент покликати лікаря, якщо щось почне турбувати, це безсумнівний плюс.

    Реальною допомогою стане масаж попереку, так і можливість повисіти на дружині в хвилини сутичок багатьом жінкам полегшує біль. Подати води, допомогти встати або сісти – ці прості дії можуть викликати серйозні труднощі у породіллі. Не варто забувати про формальних моментах: то ж заповнення документів при надходженні в пологовий будинок, прийняття рішення про анестезії і багато іншого. Навіть сама зібрана жінка не знає, як вона поведе себе під час пологів, будуть адекватними її дії.

    Чоловік, колишній на пологах, відчуває себе батьком відразу ж. Особливим сміливцям навіть довіряють перерізати пуповину. Перші години, проведені з коханою дружиною та новонародженим малюком, – найважливіші миті в новому житті.

    Читайте також:

    • Христина Асмус зізналася, що у неї двоє дітей!
    • Діана, яка змінила світ: 8 речей, які перевернули уявлення про монархів
    • Ціна щастя: як змінюється жіноче тіло після вагітності

    Фото: Depositphotos