Нежить у дитини: міфи і реальність про лікування

427

Нежить у дитини зазвичай проходить без лихоманки, але інших симптомів достатньо, щоб недосвідчені батьки запанікували. Саме тому важливо знати заздалегідь, що робити, коли малюк прохолов. Проблема в тому, що існує велика кількість різних думок про дитячому нежиті. Але які з них правдиві, а які варто забути? Ми представляємо правду і міфи про застуді у дітей. Дізнайтеся, що робити, коли малюк підхопив нежить.

Зміст:

  • Трохи про нежиті у дитини
  • Що робити, якщо у дитини закладений ніс
  • Трохи про нежиті у дитини

    Дитячий нежить – захворювання поширене . Це дуже заразна вірусна інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Нежить не пропустить жодної дитини. Навіть якщо ви не дозволите гостям приходити у ваш будинок, хвороба все одно може наздогнати малюка.

    На жаль, коли дитина захворів, у нього поганий настрій. Першим симптомом зазвичай є роздратування. У малюка болить голова, він відчуває занепокоєння, якщо це немовля, то він відмовляється смоктати груди. Тільки після цього починає капати з носа, що означає, що дитина застудилася.

    МІФ. Дитячий нежить без лікування триває тиждень, а якщо лікувати – сім днів. Так що не варто турбуватися.

    Тривіальний риніт у малюка може викликати хворобливу інфекцію вуха, так як ніс, горло і середнє вухо дуже близькі один до одного. Виділення, вчасно не видалені з носа, висихають, створюючи живильне середовище для бактерій.

    Так що нежить ніколи не слід недооцінювати, особливо коли він важко переноситься і супроводжується іншими симптомами. Це завжди причина, щоб піти з дитиною до лікаря.

    ПРАВДА. Дитячий нежить не лікується антибіотиками. Антибіотики лікують бактеріальні захворювання, а застуда викликається вірусами. Спосіб лікування застуди у маленьких дітей завжди визначається педіатром. Він порекомендує правильні вітаміни, які допомагають боротися з інфекцією, і препарати сильніше, якщо нежить дуже дратує.

    ПРАВДА. Хронічний нежить у дітей є одним із симптомів алергії, так що в цьому випадку, будь ласка, проконсультуйтеся з алергологом.

    Атаки чхання, нежить або прозорі виділення, сочащиеся з носа, можуть свідчити про те, що дитина страждає алергією, наприклад кліщі домашнього пилу — кліщі пироглифы. Однак брати шкірні проби має сенс тільки після того, як дитині виповниться три роки.

    Що робити, якщо у дитини закладений ніс

    Найбільш поширеною причиною нежиті у дітей є вірусні інфекції або забруднення повітря, рідше — алергени.

    Найбільш важливий і перший елемент лікувальної процедури — спробувати розблокувати ніс для полегшення дихання дитини. Для цього може бути використаний водний розчин з морською сіллю в низькій концентрації. Такий розчин ви зможете знайти в будь-якій аптеці або приготувати своїми руками. Їм необхідно закопувати ніс кілька разів на добу.

    Рецепт: в 1/2 літра кип’яченої води розведіть чайну ложку солі, в якій відсутні барвники та ароматизатори.

    Можна також змащувати шкіру над верхньою губою і навколо ніздрів майорановой маззю, її продають в аптеці.

    Якщо закладеність сильна, з носа постійно тече, ви можете використовувати протягом двох-трьох днів препарат з діючою речовиною ксилометазолином (одна-дві краплі один-два рази на добу), він зменшує закладеність і почервоніння (продається в аптеці без рецепта).

    Ви можете спробувати очистити носові проходи невеликою гумовою грушею або спеціальним аспіратором. Потім закапати краплі.

    Якщо нежить не проходить тиждень або хвороба супроводжується лихоманкою, неспокоєм або затяжним плачем дитини, спостерігаються отит або задишка, дитина повинна бути оглянута педіатром.

    МІФ. Коли дитина застудилася, не можна робити інгаляції. Інгаляція скоротить набряк слизових оболонок і полегшить проходження виділень. Добре, якщо є спеціальний інгалятор. Використовуйте настій ромашки або шавлії. Ефірне масло застосовуйте лише те, яке рекомендовано вашим лікарем.

    ПРАВДА. Сопелькі у малюка не можна видаляти ватяними паличками. Це може пошкодити ніжну слизову оболонку носа. Для видалення виділень використовуйте спеціальні носові аспіратори — такі пристрої можна придбати в аптеках. З ними немає небезпеки пошкодження ніжної слизової оболонки дитячого носика.

    ПРАВДА. Хороший спосіб для видалення виділень з носа — сольовий розчин або розчин морської води в спреї. Солона морська вода розріджує густу слиз, очищає ніс і полегшує дихання. В аптеці можна купити аерозоль з солоною водою. Вона полягає у вакуумний контейнер і розпорошується під тиском. Як застосовувати – читайте в інструкції до даного засобу. Під час процедури голова дитини повинна бути вище іншої частини тіла, так як надлишок води може стікати в горло, що не сподобається малюкові.

    Читайте також:Дитяче загартовування – виховуємо здорову дитину

    ПРАВДА. Якщо дитина застудилася, ви все одно можете годувати його грудьми. Немає причин не робити цього. У молоці містяться антитіла, які допоможуть вашому малюку швидше перемогти простуду. Прикладайте дитину до грудей частіше, особливо якщо у нього температура, щоб вгамувати його спрагу. Незадовго до годування ви повинні очистити дитині ніс. Якщо дитина відмовляється смоктати груди, погодуйте його з ложечки.

    МІФ. Нежить у дитини – завжди привід одягати його набагато тепліше. Навіть коли малюк підхопив нежить, одягати його слід по погоді – не надто тепло, бо перегрів буде послаблювати імунну систему. Щоб переконатися, що дитині не дуже жарко і не дуже холодно, прикладіть руку до його шиї. Якщо вона холодна, надіньте додатковий одяг, якщо спітніла – зніміть частину.

    МІФ. Коли дитина застуджений, не можна виходити з ним на прогулянку. Якщо у дитини нежить (за умови, що немає ніякої гарячки), прохолодне повітря полегшить дитині дихання. Важливо, однак, щоб погода була гарною і спокійною, без дощу.

    МІФ. Дитину з нежиттю не слід купати. Якщо у дитини немає високої температури, не має жодних перешкод для цього. Волога ванної розріджує слиз в носі, так її легше видалити. Купання, однак, не повинно тривати більше ніж п’ять чи десять хвилин, і вода повинна бути теплою.

    ПРАВДА. У дитячій кімнаті необхідно зволожувати повітря. Занадто сухе повітря висушує слизові оболонки носа і горла дитини, що може посилити симптоми. Можна зволожити повітря декількома способами. Найпростіший спосіб — покласти мокрий рушник на радіатор або поставити поряд з ним миску з водою. Більш ефективний, проте, спеціальний зволожувач повітря. Такі пристрої можна придбати в магазині з побутовими товарами. Дешеві зволожувачі мають обмежений діапазон, тому, перш ніж його купити, виміряйте метраж приміщення, в якому ви хочете встановити прилад.

    Читайте також:

    • Джерельце новонароджених: час закриття і причини кісткових аномалій
    • Коли новонароджений починає бачити і чути
    • Як вибрати плед для новонародженого?

    Фото: Рexels, Depositphotos