Як правильно розвивати дитину

494

Ось і підріс ненаглядний грудничок. Вік малюка підходить до першого рубежу, яким є перший рік життя. Далі рахунок часу у розвитку чада вже буде йти роками. Маленький чоловічок став рухливим, багато чому навчився, але ще більше доведеться дитині дізнатися надалі. Тому батькам слід набратися терпіння. Адже саме з цього моменту дитя необхідно не тільки харчування і одягання в модний одяг, але і любов і увагу батька і мами, їх постійна присутність. Адже виховання дитини йде щогодини.

Зміст:

  • Вербальне розвиток дитини
  • Неспання дитини
  • Сон – запорука спокою і здоров’я!
  • Хочу все знати!
  • Фізичний розвиток дитини
  • У віці одинадцяти-дванадцяти місяців дитина бере приклад з батьків у всьому. Можна так сказати, що дитя на світ дивиться очима тата і мами. Тому в цей період для грудничка значення має абсолютно все: інтонація і тон бесіди з ним і навколишніми, процес подачі малюкові їжі, стиль одягу батьків та багато іншого.

    Тому обов’язково слід навчитися приховувати наступає роздратування і поганий настрій. Діти чуйно вловлюють тривогу в голосі близьких людей. В результаті малюк може стати неспокійним.

    Вербальне розвиток дитини

    Безумовно, щоденний догляд за дитиною вимагає психологічного і певного фізичного напруження. В результаті, особливо у мам, накопичується втома. Так і дитина не завжди слухняний. Однак не за яких обставин батьки не повинні зриватися на крик. Краще вчинити навпаки і зробити нашкодившему дитяти зауваження голосом трохи нижче звичайного. Це вплине на дитину виразно більше враження, змусить бутуза трохи здивуватися, прислухатися і в результаті переключитися.

    Адже недаремно навіть у перші тижні життя з малюком треба розмовляти. А зараз, в період формування мови, це необхідно робити подвійно.

    Тому в процесі миття, переодягання, висаджування на горщик мамі і татові слід обов’язково називати предмети домашнього вжитку, одягу, пояснювати їх призначення.

    При цьому потрібно говорити простими, зрозумілими реченнями, спокійно і виразно, слів не спотворювати. Ближче до року дитина від вимовляння окремих звуків і складів переходить до слів, таким як мама і тато, дай, починає розуміти даються дорослими інструкції.

    Неспання дитини

    Неспання дитини треба вміти організувати. Напевно батьки накупили крихітці масу іграшок. Проте цього мало: крихітку необхідно ще навчити грати. Інакше дитина просто буде тягнути іграшки в рот або кидати на підлогу, може поранитися.

    Батькам в обов’язковому порядку необхідно показати дитині, як складати матрьошку, нанизувати кільця на пірамідку, які безперечно повинні бути.

    Можна дати легкі кубики і почати будувати будинок. Головне пам’ятати, що в такому віці малюки не можуть довго займатися одним і тим же ділом. Від одноманітності малявки втомлюються. Тому активні заняття варто чергувати із спокійними іграми, змінювати іграшки.

    Діти десяти – дванадцяти місяців з задоволенням будуть грати з дорослими в «хованки». На прохання батьків можуть виконати «ладушки», «сороку» або прості рухи типу «до побачення» – махає ручкою, «спасибі» – кивнути головою. Звичайно ж, таким рухам слід навчати. Також дитина може віддати іграшку, сказавши «на», покликати кішку «кс-кс», покачати ляльку «а-а».

    Необхідно грати з дитиною для розвитку зорової пам’яті та спостережливості, запам’ятовування колірної гами.

    Для цього не потрібні які-небудь спеціальні іграшки. Підійдуть звичайні кольорові шкарпетки або рукавички, просто предметів має бути кілька різних пар. Слід вибирати один з них і просити бутуза відшукати аналогічний за кольором і розміром, узору. При виникненні труднощів обов’язково слід підказати і спочатку допомогти дитині.

    Читайте також:Сенсорний розвиток дитини

    Також для цих цілей можна використовувати різні баночки, які карапуз буде розрізняти за аналогічними ознаками. Крім того, для ігор не забороняється пускати в хід власні пальці, які малюк буде розгинати, в певній послідовності називаючи папу, маму, бабусю і дідуся, братика або сестричку при їх наявності.

    В епоху розвитку Інтернету і наявності практично в кожному будинку різноманітної оргтехніки малюкові слід включати казки. Дитина із задоволенням буде слухати читання забавних історій, а у мами може з’явитися кілька вільних хвилин. Однак такі розваги, як і музика, мають бути дозованого. Інакше дитина може вирости порушимо і примхливим.

    У зв’язку з цим необхідно уникати будь-якого шуму, будь то гучна музика чи розмова між дорослими на підвищених тонах. Слід мінімізувати спільний з дитиною на руках перегляд телевізора, комп’ютера. Для зору та нервової системи випромінювання блакитного екрану монітора і шкідливі.

    Сон – запорука спокою і здоров’я!

    Обов’язково потрібно намагатися укладати малюка спати в належний час. Недосипання є однією з основних причин неврозу у дітей. Найкраще діти сплять на повітрі. Але в даному віці вже не всі прогулянки будуть віддані сну. Якийсь час чадо має гуляти активно. А для цього потрібно дитя одягати відповідно. В однорічному віці дитина вже починає ходити. Проте на ногах тримається не твердо, намагається дотримуватися за навколишні предмети. Якщо на чаді буде ще і важка шуба або куртка, то бутуз і кроку не зможе зробити. Тому коли на вулиці не дуже холодно, одягати дитину треба утеплений комбінезон, вовняні шкарпетки і теплі черевики, на голову – вовняну шапочку, а під неї використовувати бавовняну хустинку.

    Вдома дитині слід ходити в черевичках або туфельках, слизьку підошву яких можна обробити звичайним наждаком. В результаті чадо не буде ковзати і падати.

    Як тільки дитя почне самостійно пересуватися по квартирі, у батьків турбот додається в рази. Необхідно щільно закривати тумбочки, ящики письмових столів, вимикати комп’ютер. Обов’язково потрібно із всіх доступних місць прибрати всілякі ліки, гудзики і шпильки. Інакше ці предмети карапуз обов’язково потягне в рот.

    Читайте також:Розвиток дрібної моторики: ідеї для занять

    Хочу все знати!

    Однорічний малюк – у вищій ступеня істота допитлива. Все, що зацікавить дитину, дитина прагнути роздобути у свої руки, помацати і повертіти, спробувати на смак. Залишений без нагляду на кухні чортеня обов’язково спробує відкрити всі шафи і перевернути сміття, в кімнаті – стягнути скатертину зі столу, перекинути неприбраний під час особистий горщик. Дітям дуже подобається смикати телефонна та комп’ютерні дроти, витягувати і знову вставляти штепселя в електричні розетки.

    Що б уникнути дитячого травматизму в результаті такої допитливості, батьки зобов’язані суворо дотримуватися заходів дитячої безпеки. Проте робити це потрібно не пригнічуючи активності малюка. Навпаки, необхідно і корисно створювати умови для тренування різноманітних рухів.

    Фізичний розвиток дитини

    Фізичний розвиток малюка необхідно здійснювати за допомогою гімнастики, поступово ускладнюючи вправи. Для занять слід придбати кольорові кільця, які використовувати наступним чином. Лежить на спині або сидить дитині потрібно дати вхопитися за кільце, утримуване батьком, і допомогти дитині виконувати кругові обертання руками. Рухи можна виконувати як двома ручками, так і однієї поперемінно. Далі можна покласти малюка на животик і дати йому зазначені кільця. В подальшому необхідно тягнути за кільця, що спонукає дитя встати на коліна і слідом на ніжки.

    В якості іншого вправи дозволено здійснити наступні дії. Покласти іграшку на стіл, а малюка поставити спиною до мами. Притримуючи малюка за коліна, запропонувати дитині нагнутися і дістати іграшку. Також можна покласти іграшку куди-небудь вище, нехай дитя тягнеться до неї. Такі вправи сприяють розвитку опорно-рухового апарату, дозволять закріпити навичку стояння і ходьби. При цьому можливо потрібно починати гартувати дитини.

    Читайте також:Порада дня: не поспішайте з раннім розвитком

    Увага! Потрібен педіатр або інший медичний фахівець! У разі якщо чадо до закінчення першого року не здатний:

    • повзати рачки;
    • здійснювати кроки з допомогою одного з батьків, тримаючись за руки дорослого;
    • утримувати однією ручкою два маленьких кубика;
    • подавати дорослому іграшку;
    • вимовляти хоча б кілька простих слів «мама», «тато», «дядько», «дай»;
    • виконувати дріб’язкові прохання типу «принести і подати м’ячик», який не може відшукати самостійно;
    • сам їсти ложкою;
    • гримасувати, дивлячись на власне відображення в дзеркалі;
    • необхідно для консультацій відвідати медичний заклад та забезпечити проведення відповідних допоміжних процедур.

    Виконуючи вищевказані прості поради, які дозволили нашим мамам і бабусям зростити не одне покоління сильних і розвинених людей, малюк буде рости і розвиватися здоровим, життєрадісним і енергійним. Удачі і терпіння, дитячих посмішок!

    Читайте також:

    • Розвиток емоційного інтелекту дорослих і дітей
    • Розвиток пам’яті у дітей
    • Чому дитина не розмовляє

    Фото: Pixabay