Як очистити пральну машину лимонною кислотою

240

Мало у кого вдома в крані тече чиста водопровідна вода без домішок, тому з часом при користуванні пральною машиною буде утворюватися накип.

Зміст:

  • Як за допомогою лимонної кислоти очистити пральну машину
  • Як правильно проводити очищення пральної машини
  • Під впливом високого температурного режиму при пранні на тенах, нагріваючих воду, осідають дрібні тканинні волокна, частинки порошку, які не розчинилися – все це теж впливає на наростання своєрідною «кірки». Пропонуємо вашій увазі алгоритм очищення пральної машини лимонною кислотою в домашніх умовах.

    Як за допомогою лимонної кислоти очистити пральну машину

    У магазинах побутової хімії є величезний вибір засобів, які професійно справляються з видаленням накипу, але не кожен може собі дозволити їх купити через чималу ціну. Виявляється, є доступне для кожного засіб, вартість якого мінімальна – це лимонна кислота, яку можна купити в більшості продуктових магазинах.

    Що потрібно для очищення пральної машини лимонною кислотою:

    • М’яка ганчір’я;
    • 3-5 пакетиків харчової лимонної кислоти;
    • Тазик або глибока ємність.

    Що робити:

  • Лимонна кислота являє собою ефективний і популярний в народі засіб для того, щоб почистити пральну машину від вапняного нальоту. Ціна невисока, особливо якщо проводити порівняльний аналіз професійних засобів побутової хімії. Лимонна кислота відрізняється від інших кислот, які ми часто використовуємо в домашніх умовах (наприклад, оцтової) тим, що у неї немає такого різкого і вираженого запаху. До того ж, при використанні для чищення пральної машини лимонної кислоти, залишки миючого засобу в повній мірі видаляються з нагрівального приладу в той момент, коли агрегат переходить в режим полоскання. Цей момент дуже важливий, коли в сім’ї є алергіки і діти маленького віку. До того ж, лимонна кислота активно вступає в реакцію з карбонатними відкладами, які накопичилися за час на нагрівальних елементах і інших деталях пральної машини. І це викликає їх успішне розчинення.
  • Перед тим як приступити до чищення, переконайтеся, не «сховалися» під гумові деталі пральної машини речі невеликого розміру – шкарпетки, носові хустинки, деталі білизни та інше. Барабан повинен бути вільним від білизни, так як чистити лимонною кислотою пральну мащину необхідно лише в холостому режимі.
  • В основний відсік для порошку всипте 60-100 грамів лимонної кислоти. Так само її можна насипати прямо в барабан. У більшості випадків, лимонна кислота продається в магазині розфасованої в пакетики по 20-25 грам. Щоб розрахувати необхідну порцію лимонної кислоти, треба знати, яка місткість вашої пральної машини в кілограмах. Якщо цей показник дорівнює 3-4 кілограмам, то для ефективної процедури вистачить трьох пакетиків лимонної кислоти. Якщо барабан може завантажити від 4 до 5 кілограмів білизни, доза буде складати 4-5 пакетиків. Концентрацію кислоти збільшувати на власний розсуд не рекомендується, так як при збільшенні температури води чистячий засіб і так буде активно вступати в реакцію з вапняним нальотом на нагрівальних елементах. Велика кількість лимонної кислоти може призвести до небажаного ефекту – піддати псування деталі пральної машини, складаються з пластика і металу.
  • Ставимо перемикач машинки на найдовший режим прання. Найчастіше такий режим призначений для прання бавовняних тканин, мають сильне забруднення. Якщо ви будете чистити пральну машину з завидною регулярністю, то для профілактики слід поставити температуру 60 градусів, і цього вистачить, щоб позбутися від нальоту, що накопичилися за кілька місяців. Якщо пральна машина ні разу не піддавалася такій обробці, або у водопровідних трубах вода дуже жорстка, то доведеться вибрати максимальний температурний режим – 90-95 градусів. Режим віджиму можна вимкнути. Якщо налаштування машини дає можливість запрограмувати ще один цикл полоскання, то це необхідно використовувати для того, щоб ефективно «промити» агрегат після очищення пральної машини лимонною кислотою. Тепер залишилося натиснути кнопку «Старт».
  • Під час прання за машиною треба стежити за причини, що якщо тени вже довго працювали, то на них буде значна «кірка» накипу, та при очищенні вона буде не тільки розчинятися, але і відвалюватися великими шматками. Фрагменти накипу, які не встигли розчинитися, можуть при полосканні опинитися в зливі пральної машини. Якщо таке трапиться, то це не залишиться непоміченим. Коли вода буде зливатися, ви почуєте характерний гримлячий або стугонливий звук. Якщо такий момент настав, пральну машину знадобиться поставити на паузу або вимкнути взагалі. Фільтр зливу можна буде прочистити самостійно вручну.
  • Якщо злив потрібно прочистити, то відкрийте кришку панелі, за якою він побудований, і підставте великий таз або глибоку миску. Кришка знаходиться в нижній передній частині агрегату. Постеліть під кут машинки ганчірку, щоб не намочити підлогу під час процедури. Тепер акуратно злийте воду в ємність. Тепер дбайливо витягуємо фільтр і видаляємо з нього накопичилася бруд, а також шматки накипу. Після очищення поверніть фільтр в початкове місце, закрийте кришку, знову увімкніть машинку і дозвольте їй закінчити програму.
  • Чекаємо закінчення роботи програми, після чого відкриваємо барабан, відгинаємо гумові елементи, і якщо там знаходяться залишки накипу, їх слід вичистити. Після прибирання під гумовим елементом слід пройтися м’якою ганчіркою. Саму поверхню барабана теж треба обробити, так як на ньому можуть бути незначні фрагменти відкладень, за зовнішнім виглядом нагадують бруд. На барабані, як правило, в процесі експлуатації утворюється тонкий шар вапняного нальоту, і коли процес очищення лимонною кислотою пральної машини буде пройдено, то ви будете чудово здивовані, що метал буде блищати як новенький.
  • Тепер треба відкрити машинний злив і перевірити, чи є в ньому фрагменти накипу. Якщо необхідно, проведіть очищення і видаліть зайве. Невеликі шматки накипу легко видалити, використовуючи губку, але якщо фрагменти суттєві, то видалити їх вручну, не забувши надіти перед процедурою гумові рукавички.
  • Після процедури очищення, можна додатково «промити» агрегат від невеликих елементів накипу, що залишилася після процедури і для цього треба включити «вхолосту» режим короткою прання або режим полоскання. Вибирати програму з високим температурним режимом вже немає необхідності, тому обмежтеся програмами прання вовни або синтетичного білизни з нагріванням води до 30-40 градусів.
  • Вдруге протріть ущільнювачі з гуми і барабан сухою ганчіркою, і залиште агрегат з відчиненими дверцятами для просушування. Тепер пральна машина знову готова до експлуатації.
  • Ви повинні розуміти, що коли під час експлуатації пральної машини на тенах утворюється накип, то вона збільшує ризик виходу агрегату з ладу. До того ж, якість прання білизни погіршується, а споживання електроенергії збільшується. З цієї причини рекомендується чистити машинку лимонною кислотою раз у кілька місяців, але якщо вода в трубопроводі жорстка, то очищення слід робити порядку 5-6 разів на рік.
  • З метою запобігання утворення накипу, слід застосовувати засоби для прання, до складу яких входять пом’якшувальні добавки. Ця інформація, як правило, вказана на упаковці миючих засобів. Також не рекомендується часто користуватися програмами прання на високих температурах (85-95 градусів), так як вапняні відкладення починають утворюватися на нагрівальних елементах при температурі від 75 градусів. Даний процес відбувається набагато швидше, якщо температура води часто буде перевищувати зазначену позначку. Прання при температурі 50-60 градусах дозволить зберегти нагрівальні елементи чистими і без накипу, а білизна набагато довше прослужить вам.
  • Як правильно проводити очищення пральної машини

    Як очистити пральну машину лимонною кислотою? В побуті кожної сім’ї пральна машина є незамінним агрегатом, позбавляє від трудомістким прання вручну. Пральна машина і її ремонт істотно б’ють по кишені власника, тому якщо забезпечити агрегату грамотний догляд в процесі експлуатації, то термін роботи можна суттєво збільшити.

    Одна з найпоширеніших причин виходу пральної машини з ладу – поява на нагрівальні елементи (Тени) вапняного накипу. Якщо ви поставили за мету уникнути цього, можна поставити на трубу, по якій вода надходить у барабан, магнітний фільтр. Його завдання – затримувати магнії і кальцій, поєднання яких утворює цю саму нещасливу накип. Пом’якшувач води теж володіє аналогічною дією.

    Безумовно, ці заходи не дають 100% гарантії захисту від накипу нагрівальних елементів. Через 15-20 прань рекомендується проводити очищення тенів. Для цього у відсік для прального порошку треба засипати половину склянки лимонної кислоти або спеціальний засіб «Антінакіпін» – це треба зробити у відповідності з інструкцією на упаковці. Білизну в барабан закладати не потрібно, тому запускаємо повний цикл прання на високому температурному режимі – 90-95 градусів (вибирайте програму для прання бавовняної білизни). У кислому середовищі при нагріванні лужні відкладення розчиняються.

    Перед експлуатацією пральної машини слід вивчити інструкцію по закладці білизни в барабан. Прати пару речей не рекомендується, тому завантажуйте барабан, відповідно до інструкції. Перевантажувати агрегат теж не слід, так як це сприяє швидкому зносу амортизаторів і підшипників. Перед тим, як завантажити предмети одягу в барабан, обов’язково перевірте кишені, так як там можуть бути дрібні предмети, які можуть пошкодити гумові ущільнювачі барабана.

    Також гумові елементи машини можуть пошкодити блискавку на брюках і спідницях, металеві деталі бюстгальтерів, прикраси. Пральний порошок слід брати тільки для машин-автоматів. Порошок для ручного прання категорично не підходить, так як він утворює величезну кількість піни, яка може залити електронні вузли агрегату. «Правильним» порошком теж не слід користуватися часто, так як багато піни можуть пошкодити електроніку, а чистота білизни не стане вище. Якщо речі забруднені олійними продуктами, то прати в машинці їх не слід.

    Коли прання завершено, візьміть суху ганчірку та протріть відсік для прального порошку, ущільнювальну гумку і барабан. Залиште дверцята агрегату відкритою для повної просушки. На лотку не повинно бути нальоту – стежте за цим моментом. Може статися так, що отвір для зливу води покрилося іржавим нальотом, і щоб усунути недолік, потрібно взяти стару зубну щітку і з допомогою мила очистити злив. Фільтр дренажного насоса теж слід постійно перевіряти.