Допомоги по вагітності та пологах студентам – виплати по вагітності в декретній академічній відпустці

199

Студенти, які народили та виховують дитину, – одна з категорій громадян Російської Федерації, які найбільше потребують державної допомоги. Їм потрібно і здійснювати безпосередній догляд за малюком, і продовжувати пізніше навчання. У цій статті ми постараємося докладно роз’яснити, як виплачуються допомоги по вагітності та пологах студентам, а також яким чином оформляється декретну академічна відпустка по вагітності.

Законодавство дозволяє студентам йти в академічну відпустку, а також дає їм право на отримання грошової допомоги. Це питання регулюється Федеральним законом «Про державних посібниках громадянам, які мають дітей». У цьому контексті варто також згадати різні постанови у сфері освіти, а також Наказ Міністерства охорони здоров’я №1012н.

Зміст:

  • Умови надання декретної відпустки студентам
  • Види і розміри допомог, які отримують студенти
  • Як розраховується допомога по вагітності та пологах для студентів
  • Оформлення студентських декретних посібників
  • Порядок отримання допомоги по вагітності та пологах для студентів
  • Умови надання декретної відпустки студентам

    Щоб мати право піти в академічну відпустку по вагітності, студентка повинна проходити навчання на очному відділенні. Таким чином, вона прирівнюється до працюючій мамі. Студентка може навчатися як платно, так і за рахунок держави, – це жодним чином не впливає на розмір відпустки та допомоги, а також на процедуру їх отримання. Однак, молодим мамам, які проходять навчання в недержавних ВУЗах, допомогу з державних коштів не передбачається.

    Навчання у Внз може мати різний рівень: від початкового до професійного післявузівської професійної.

    При простий, неускладненій вагітності декретну відпустку триває 70 днів до пологів і 70 – після. Багатоплідна вагітність продовжує післяпологову частина відпустки – вона складає 84 дні. Ускладнена вагітність збільшує її ще на 2 дні – до 86.

    У всіх інших випадках тривалість відпустки обговорюється індивідуально. Він, як правило, продовжується для громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, а також при проведенні кесаревого розтину.

    • Батько, згідно із законодавством РФ, не має права йти у відпустку по вагітності і отримувати відповідну допомогу. Таку можливість має лише мама малюка.
    • Однак піти у відпустку по догляду за дитиною має право вже будь-який громадянин, який безпосередньо здійснює цей догляд. Це може бути і тато, і інші родичі. Така відпустка триває до досягнення дитиною віку трьох років.

    Види і розміри допомог, які отримують студенти

    Якщо жінка стає матір’ю, при цьому не закінчивши процес навчання, вона може отримати чотири види державної допомоги:

    • грошова виплата при постановці на облік в жіночу консультацію на ранньому терміні вагітності. Для цього майбутня мама повинна пройти реєстрацію протягом перших 12 акушерських тижнів. Щоб отримати виплату, необхідно надати відповідну довідку. Станом на 2017 рік сума виплати становить 613 рублів;
    • допомога по вагітності та пологах. Відповідає найчастіше розміром стипендії. Виплата здійснюється через десять днів після подання заяви;
    • грошова виплата з нагоди народження дитини. Виплачується сім’ям, які складаються з двох непрацюючих студентів. Якщо один з батьків працює, за місцем роботи оформляється аналог цієї допомоги;
    • допомога по догляду за дитиною до 1,5 років.

    Також родина має право на пільги, якщо батько був призваний в армію. Компенсація видається і одноразово, і кожен місяць до закінчення служби, але не довше 3 років. Це допомога оформляється в органах УСЗН за місцем проживання мами.

    Крім того, рекомендується завжди дізнаватися про спеціальних регіональних програмах, належних для молодих сімей. Як правило, про них ніхто не згадує, тому потрібно проявити ініціативу, щоб не втратити можливість отримати належні гроші.

    Як розраховується допомога по вагітності та пологах для студентів

    Для студентів очної форми, які навчаються за рахунок держави.

    • Якщо майбутня мама отримує стандартну стипендію, сума допомоги виплачується за рахунок стипендіального фонду.
    • У разі отримання підвищеної стипендії розрахунок проводиться з урахуванням цієї суми. Таким чином, студентки, особливо успішно проходять навчання, отримують більшу допомогу.
    • Якщо студентка навчається і проходить практику, сума допомоги залежить і від стипендії, і від оплати за практикантскую діяльність.

    Для студентів очної форми, які навчаються на контрактній основі.

    • Якщо студентка планує після пологів продовжити відпустку, виплати розраховуються і проводяться через фонд самого навчального закладу.
    • Якщо студентка планує відразу ж продовжити навчання, допомога призначається з урахуванням суми базової стипендії.

    Для студентів заочної форми.

    • Працевлаштовані заочники отримують допомогу відповідно до заробітної плати, отриманої за останній час.
    • Непрацевлаштовані заочники прирівнюються до студентів денної форми навчання та отримують грошову допомогу на таких самих підставах.

    Допомога нараховується сумарно в будь-якому випадку. При цьому не має значення, скільки днів відпустки жінка використовувала до пологів. Однак невикористані дні, які майбутня мама могла витратити на підготовку до пологів, просто згорають.

    Оформлення студентських декретних посібників

    Перш ніж говорити про оформлення допомоги по вагітності та пологах студентам, необхідно визначити, які посібники відносяться до декретного відпустки, а які ні. Декретною посібником вважається все, що пов’язане з відпусткою, тому одноразові виплати при народженні дитини не є такими.

    Допомога по вагітності та пологах під час декрету студентам виплачується з метою поліпшення якості догляду за дитиною. Така державна допомога покладається навіть мамам, які вирішать відразу ж після пологів повернутися на навчання. При цьому рішення про продовження навчального процесу не впливає на суму отриманого допомоги. Це правило не діє для працюючих студентів. Вихід на навчання та, відповідно, на робоче місце є причиною скасування допомоги.

    Як правило, щоб оформити допомогу, молодій мамі не потрібно звертатися безпосередньо в бухгалтерію. Рішення всіх питань відбувається через навчальну частину установи. Завідувач особисто зв’язується з бухгалтерією і контролює весь процес оформлення.

    Щоб зробити запит на отримання державної допомоги, студентці необхідно почати з подачі документів в навчальну частину. Пакет складається з:

    • заяви на отримання допомоги;
    • заяви на отримання академічної відпустки. Як правило, оформляється на півтора року;
    • копії паспорта заявника;
    • медичної довідки, яка підтверджує факт вагітності або народження дитини.

    Після цього протягом короткого часу навчальна частина повинна розглянути прийняті документи. Кожен випадок обговорюється індивідуально на спеціальних засіданнях. У разі схвалення заявнику видається наказ внутрішнього розпорядку.

    Після отримання наказу можна звертатися безпосередньо в органи соціального захисту. Тут також потрібно надати пакет документів.

    • Заяву на отримання допомоги по вагітності та пологах.
    • Заява на отримання одноразової виплати, якщо майбутня мама встала на облік в жіночу консультацію на ранньому терміні вагітності.
    • Заяву про відхід у відпустку.
    • Копія довідки, яка підтверджує факт вагітності.
    • Копія документа, отриманого в навчальному закладі.
    • Свідоцтво про народження дитини, якщо малюк вже з’явився на світ. Видається в Рагсі.
    • Копія паспорта. Необхідно надати копії всіх сторінок, на яких є інформація про особу.
    • Довідка з Фонду соціального страхування, яка підтверджує факт неотримання допомоги батьком дитини. Видається у випадках, коли батько має постійне місце роботи. Якщо батько дитини є також студентом, він повинен отримати довідку про неотримання допомоги у своєму навчальному закладі. Правило актуально для оформлення допомоги по догляду за дитиною.

    Академічний відпустку, як правило, оформляється на півтора року. Після закінчення цього терміну можна написати заяву на продовження відпустки. Якщо жінка має суттєві проблеми зі здоров’ям, вона може продовжити академічну відпустку на термін до 6 років. В такому випадку необхідно надавати всі медичні довідки та документи. Вийти з академічної відпустки просто так не можна. Для цього потрібно зібрати обумовлений пакет документів і написати заяву.

    Важливо! Найчастіше академічну відпустку можна оформити до настання сьомого місяця вагітності. Вважається, що до цього періоду жінка може відвідувати заняття. Проте є альтернатива. Якщо студентка на хорошому рахунку в університеті, вона може оформити вільне відвідування. Таким чином, з’являється можливість відвідувати лише найбільш важливі заняття.

    Порядок отримання допомоги по вагітності та пологах для студентів

    У 2012 році був встановлений порядок отримання допомоги по вагітності та пологах для студентів, який актуальний і донині.

    Фактично розрахунком суми допомоги, нарахуваннями та виплатами займаються три органи і установи.

    • Освітній заклад, в якому проходить навчання молода мама. В обумовлених випадках воно виплачує допомогу за рахунок бюджетних коштів у розмірі базової стипендії.
    • Органи соціального захисту за місцем проживання. Тут студент може отримати виплату при народженні дитини, а також допомога по догляду за ним.
    • Фонд соціального страхування. Сюди необхідно звертатися студентам, які встигли оформити трудові відносини у вигляді практикантской діяльності. У таких випадках допомога розраховується вже згідно з лікарняними листами, як і у випадку з працевлаштованими громадянами.

    При виникненні питань, пов’язаних з отриманням належних коштів, молоді мами можуть звертатися в один з цих органах.

    Як вже було сказано, допомога по вагітності та пологах виплачується студентці через 10 днів після подачі заяви. При затримці виплати жінка може скористатися своїм правом на скаргу.