Дитяча ревнощі в сімї

509

Як часто діти, яких ми безмірно любимо і плекаємо, висловлюють своє невдоволення з приводу недостатньої уваги до себе! Образа на старшого або молодшого брата, якого мама, поза сумнівом (як їм здається), любить більше, є класична поведінкова модель у дітей в багатодітних сім’ях. Двоє дітей в сім’ї – міні-модель міжособистісних відносин. Ревнощі старшого і молодшого, що виникає як суперництво за любов і увагу батьків, вимагає терпіння і такту з їх боку.

Зміст:

  • Чи вдасться уникнути дитячої ревнощів
  • Ревнощі не така вже погана штука!
  • Запізніла ревнощі
  • Я люблю вас однаково сильно!
  • Покарання не метод!
  • Відносини, які можна назвати соперническими, властиві в основному дітям у віці до п’яти років. У цей період життя вони все ще цілком залежні від батьків, їх інтереси майже у всьому обмежені рамками сім’ї. Це сприяє зміцненню в них впевненості, що єдиним об’єктом обожнювання в родині повинні бути вони. Небажання розділяти увагу і любов батьків з братом або сестрою породжує ревне ставлення.

    Чи вдасться уникнути дитячої ревнощів

    Як же помиляються батьки, які готуються до народження другої дитини, коли беззастережно вірять у те, що їх дітям ревнощі не загрожує. Сподіватися, звичайно, можна і потрібно, але все ж не зайве замислитися і попрацювати зі старшою дитиною, готуючи його до появи в родині нового людини. Те ж стосується і молодшого, проявляти ревнощі по відношенню до старшого.

    Не беручи до уваги виняткові випадки, можна з упевненістю сказати, що ревниве ставлення до батьків проявляється в більшості сімей.

    Суперництво за увагу базується як на дитячому егоїзмі, власницькому відношенні, так і на любові до батьків, а також бабусям, дідусям та іншим родичам. І це, як не дивно, цілком нормально. Вихід простий.

    Читайте також:16 смішних фото, які доводять, що не всі діти хочуть брата або сестру

    Спробуйте не сварити дитину, адже йому вкрай складно впоратися з почуттям образи і розділити любов рідних і улюблених людей. Поясніть йому, що ви розумієте його переживання. Спробуйте домогтися з його боку розуміння того, що неприємне почуття ревнощів не так страшно і воно скоро пройде. Адже вона розумна, доросла дитина, яку ви любите і якими пишаєтеся. Заохочуючи дитину, ви пробудити в ньому бажання виправдати очікування рідних та близьких йому людей. Ваш малюк буде намагатися показати себе з хорошого боку. Можливо, він навіть виявить бажання допомагати вам у вихованні молодшого братика. А якщо ревнивцем є молодший дитина, він буде намагатися бути підмогою старшому.

    Найчастіше старші сестрички (у хлопчиків, природно, що такі бажання виникають набагато рідше) охоче беруть на себе роль няньок. Треба тільки підтримати свою дитину і допомогти швидше позбутися від почуття ревнощів. Адже двоє дітей в сім’ї – це не любов, розділена навпіл, а почуття, що зросла в два рази. Ревнощі молодшого і старшого однаковою мірою вимагає пильної уваги батьків.

    Ревнощі не така вже погана штука!

    Краще неприхована ревнощі, ніж агресивне ставлення до братика чи сестрички, замасковане під прояв ніжності і любові, або приховувані за проявами любові глибокі страждання. Ревне ставлення до рідних і близьких, сприйняття братика або сестрички як свого суперника нерідко стає причиною поганого настрою. Тут потрібно проявити увагу і поспостерігати за дитиною. Можливо, поганий настрій у нього буває все частіше він став погано вчитися в школі. Поговоріть з ним.

    Іноді дитині в силу віку складно пояснити власні почуття, він не завжди може ясно і чітко розповісти про свої переживання. У такому випадку постарайтеся викликати його на відкритий розмова навідними питаннями, десь навіть делікатно висловлюючись за нього, полегшуючи йому пояснення свого стану.

    Малюк повинен відчути вашу підтримку і свою значимість для вас. Це вкрай важливо, коли з’ясувавши, що відбувається з дитиною, мама або тато проявляють турботу та увагу, повторюючи, як люблять його і дорожать ним, і розмова набуває позитивний забарвлення. Головне – підбадьорити , не дати впасти у відчай!

    Читайте також:Старший і молодший: 30 фото першої зустрічі

    Спробуйте вселити в дитину надію на те, що дуже скоро молодший братик або сестричка підростуть, будуть любити його, бачити в ньому свого захисника, подружаться з ним. А у випадку з ревнощами молодшого з дітей спробуйте запевнити його в тому, що старший брат або сестра потребує ньому. Переконайте малюка в його здатності стати для них опорою, а дружба зробить їх ближче і рідніше.

    Малюк повинен засвоїти одну істину: двоє дітей у сім’ї – це передусім дружба, підтримка, спільна робота. А ревнощі як молодшого з дітей, так і старшого тільки заважає їм будувати спільний дім.

    Не переставайте нагадувати дитині, що любите його не менше, ніж братика чи сестру.

    Запізніла ревнощі

    Таке цілком можливо, і найчастіше це відбувається в періоди вікових криз. Коли старшому 2-3 роки або 6-7 років і він ревнує батьків до молодшого, наявності кризовий вік з усіма притаманними йому проявами. Це може виражатися в примхливому поведінці, агресивному, нетерплячому ставленні до другого дитині.

    Від батьків вимагається максимум терпіння, так як кризові явища мають звичай проходити і по закінченні часу між двома дітьми зміцняться дружні стосунки, а від ревнощів як старшого, так і молодшого не залишиться і сліду. Але одного терпіння мало. Батьки просто зобов’язані виявити категоричність, дати зрозуміти дитині, що подібна поведінка абсолютно неприпустимо. І ніякого насильства над дитиною! Цим ви тільки погіршить суперництво і агресію.

    Я люблю вас однаково сильно!

    Саме це повинен відчути ображений і ревнує дитина. Адже страх бути обділеним любов’ю батьків, їх ласкою, увагою породжує в неї почуття ревнощів. Звичайно, як би ви не намагалися виявляти однакову увагу до всіх дітей, молодші, як правило, отримують його більше, ніж інші.

    Ваше завдання не в тому, щоб рівномірно розподілити час, який ви витрачаєте на дітей, а в тому, щоб закріпити у дитини переконання, що він любимо і доріг.

    Досить подарувати дитині погляд, повний любові і ласки, щоб вселити в нього впевненість у своїй значущості для вас. Потискайте його, приголубте, пограйте з ним. Це підбадьорить його, підніме йому настрій.

    Ще одним джерелом ревного відносини між дітьми виступає спроба порівнювати їх, ставлячи одного в приклад іншим. Це тільки погіршує ситуацію, а вже про стимуляції на подвиги не може бути й мови! Між двома дітьми в сім’ї не повинно бути суперництва за звання кращого. Виділяючи здібності одного і дорікаючи іншого в невмінні бути таким ж, ви самі провокуєте ситуацію, коли ревнощі старшого або молодшого дитини стає єдиним виходом для негативних емоцій.

    Покарання не метод!

    Нерідко батьки намагаються запобігти конфлікту, вдаючись до покарань за погану поведінку. Але чи працює це? Працює, але найчастіше проти нас. Перш ніж покарати дитину за те, що він ображає або нищить сестру або брата, варто задуматися про причини такої поведінки. Можливо, для нього це єдиний вихід обрушити свій гнів на того, хто став причиною його страждань.

    Ревне ставлення старшого до молодшого чи навпаки нерідко проявляє себе в якості відкритого протесту. Погана поведінка є сигнал для батьків, які недостатньо відповідають потребам дитини в любові та уваги з їх боку. Батькам дуже важливо відрегулювати своє ставлення до обом дітям, щоб образ не виникало ніяких причин.

    Діти повинні відчувати значимість власного я для своїх рідних і близьких. Допоможіть їм в цьому, і позитивний результат не змусить себе довго чекати!

    Читайте також:

    • Гіперопіка при вихованні дітей
    • Криза першого року життя дитини
    • Чому дитина скупитися

    Фото: Depositphotos, Рexels