Чого боїться мама, і чому більшість цих страхів – безпідставні?

242

Страхи, тривоги, хвилювання – невід’ємна частина життя, побічний ефект інстинкту самозбереження. Психологи сперечаються: хто схильний їм більше – чоловіки чи жінки, дорослі чи діти? Як би те ні було, жінки – істоти більш емоційні і чутливі. А в такі періоди життя, як вагітність і перший рік материнства, стрес посилюється багаторазово.

Ми склали рейтинг найбільш поширених маминих страхів – спробуємо в них розібратися. Можливо, це допоможе багатьом позбутися негативних видінь.

Я ВАГІТНА!

1. Життя закінчилася

Навіть якщо вагітність довгоочікувана, багатьом жінкам раптом починає здаватися, що дві смужки тесту на вагітність поставили жирний хрест на всіх планах, надіях і сподіваннях. І тепер, звичайно, ніде буде жити, нічого буде їсти… Подібні думки відвідують переважна більшість майбутніх мам.

Поговоріть зі своєю мамою, згадайте історії своїх подруг. Найчастіше саме з появою малюка на світ щось таке «повертається» до життя, і – з’являється достаток, раптом приходить несподівана допомога, знаходиться будинок і все необхідне, щоб ростити здорову дитину. Маленький чоловічок привносить в життя особливий сенс, наповнює її любов’ю і не веденим перш щастям.

2. Я нашкодила малюкові

Багато жінок, ще не підозрюючи про свою вагітність, якийсь час ведуть свій звичайний спосіб життя. Хтось курить, дозволяє собі алкоголь, приймає ліки, катається на лижах з гірки… і падає з неї. А дізнавшись, що чекають дитину, починають малювати в уяві різні страшні картинки і прогнозувати небажані наслідки.

Перестаньте себе картати і мучитися даремно. Сильні хвилювання можуть завдати більшої шкоди, ніж пара сигарет.

Плацента відфільтровує багато шкідливі для малюка речовини, в тому числі і ліки, алкоголь і нікотин. Тому відкиньте тривоги і зберігайте впевненість: все буде в порядку. Але для дитини буде корисно, якщо мама надалі буде дотримуватися здорового способу життя.

3. Кому я така потрібна буду

З появою животика жінку починає долати страх назавжди розлучитися зі стрункою фігурою. Правильне харчування, спеціальні вправи і косметичні засоби для вагітних допоможуть не тільки зберегти колишню форму. У більшості жінок фігура після народження дитини стає більш жіночною та привабливою. А годування грудьми протягом тривалого часу, дотримання дієти годуючої мами і догляд за немовлям взагалі несумісні із зайвими кілограмами (доведено досвідченим шляхом!).

4. Я буду поганою матір’ю

Ось про це точно можете не турбуватися. Материнство – це не професія, якій потрібно довго і посилено вивчати. Сповивати, міняти памперс, чистити носик – всьому необхідному ви навчитеся за кілька днів перебування в пологовому будинку, де, якщо що, завжди допоможуть і підкажуть. Головне – це той потужний, несумірний ні з чим потік материнської любові, яка накриває вас з головою, як тільки маленьке тільце опиниться у вас на руках. Він зробить вас найкращою мамою на світі.

ОЙ, МАМО… Я СТАЛА МАМОЮ!

З народженням малюка старі страхи відходять у небуття, але їм на зміну приходять нові, які з не меншою силою опановують розумом молодої мами.

1. Я у нього щось зламаю

Ні, ні і ні. При уявній крихкості цей писк грудочку відмінно пристосований до життя. Любляча мама ніяк не може зашкодити крихті. Робіть все з ніжністю і зберігайте спокій.

2. Він не наїдається, моє молоко йому не підходить

Як раз-таки саме ваше молоко ідеально підходить малюкові. У ньому є все необхідне, включаючи вітаміни, мікроелементи, імунні клітини та ферменти. Якщо дитина нормально набирає вагу, турбуватися не про що, а при необхідності можна збільшити лактацію – завдяки більш частого прикладання немовляти до грудей, зціджування після кожного годування, прийому спеціальних лактогонных напоїв.

3. Він плаче, і я в цьому винна

Хіба ви вважає себе винною, коли люди розмовляють з вами? Плач – це єдиний спосіб спілкування, доступний дитині. І поки він повною мірою не опанує мовою, малюк буде повідомляти вам, що хоче їсти або що у нього мокрі пелюшки, саме за допомогою плачу.

4. Ці коліки ніколи не закінчаться!

Коли у малюка починаються коліки, настає непростий період для всієї родини. Нервова система жінки буквально «стоншується», їй постійно хочеться спати, вона зривається на чоловіка і ридає не рідше, ніж її втомлений дитина.

Є два факти, які допоможуть пережити цей час:

  • кольки – це не хвороба, а природний етап дозрівання ферментативної системи шлунково-кишкового тракту дитини;
  • болючі спазми, від яких так безутішно плаче дитина, дуже скоро закінчаться, як правило, це відбувається на 3-4 місяці;

Крім того, симптоми кольок можна пом’якшити або навіть запобігти. Один із перевірених методів – скорегувати техніку прикладання малюка до грудей. При правильному захоплення соска в шлунок малюка не потрапить зайве повітря, отже, не виникне почуття розкладу животика. Якщо ж дитина на штучному або змішаному вигодовуванні, допоможе антиколікова пляшечка.

5. Ми всі перестанемо спати, коли почнуть прорізуватися зубки.

Цей страх опановує багатьма мамами, які щойно пережили коліки. Їм починає здаватися, що ще один такий етап «нічного плачу» їм не пережити. Але, по-перше, далеко не у всіх дітей появу зубів супроводжується хворобливими симптомами. А, по-друге, ви можете допомогти дитині пережити цей період, змащуючи, наприклад, область ясен спеціальним знеболюючим гелем або пропонуючи протягом дня силіконові прорізувачі для зубів з дистильованою водою всередині. Вони призначені для зняття больових відчуттів у дітей (використовуються в охолодженому вигляді).

6. З ним може трапитися щось погане.

Підвищена тривожність мам – явище поширене. Лікується часом, кількістю дітей і… передбачливістю, яка приходить з досвідом. Одна із заходів, що допомагають мамам впоратися з цим страхом, – це всілякі пристосування для створення «домашньої безпеки:

• защитный фіксатор для будь-якого типу висувних ящиків;.

• универсальная стрічка безпеки з липучкою;.

• заглушки для розетки;.

U-насадка на двері;.

блокатор для шаф, дверей холодильника або ванної кімнати.

Любити – означає турбуватися

Якщо ви – мама, то в найближчі 40 років приводів для хвилювань у вас буде предостатньо.

Дитині холодно/жарко, він недоел/переїв, спить багато/спить мало, я його недостатньо люблю/я його дуже сильно люблю….

Не піддавайтеся паніці, «включайте голову» і довіряйте тільки перевіреної інформації. Напевно через кілька років свої власні страхи ви будете згадувати зі сміхом і розчуленням.