Частий сон у вагітних – ознака дефіциту ваги у майбутньої дитини

69

Китайські вчені з’ясували: чим більше майбутню маму хилить в сон під час вагітності – тим з більш низькою вагою може народитися малюк, передає інформаційне агентство Reuters. Експерт Лулу Сонг (Lulu Song) і його колеги з Хуачжунского науково-технологічного університету проаналізували інформацію від більш ніж 10 000 жінок, що брали участь в дослідженні. Воно проводилося в Китаї в 2012-2014 роках. До групи увійшли 442 мами, діти яких з’явилися на світ з дефіцитом ваги.

Автори опублікували висновки в журналі Sleep Medicine, зазначивши, що у тих майбутніх мам, хто спить протягом дня навіть півгодини, ризик народити малюка з дефіцитом ваги на 7% вище, ніж у тих, хто зовсім не спить. При цьому вчені підкреслили, що дослідження не було контрольованим експериментом. Тому результати не можуть офіційно свідчити про те, як звички вагітних матерів впливають на вагу дитини.

Роботу колег прокоментувала доктор Гхада Бурджейли (Dr. Ghada Bourjeily), дослідник сну в Медичній школі Уоррена Альперта при університеті Брауна, яка не брала участі в дослідженні. «Низький вага при народженні є одним з несприятливих наслідків вагітності, – зазначила експерт. – Сон, його якість і тривалість стають факторами ризику для різних перинатальних ускладнень».

Джерело фото: The Healthy Mummy, Medscape