Весілля в японському стилі – ідеї оформлення та декору

662

Японія – одна з найзагадковіших країн планети, яка приваблює своїм колоритом і незвичним для європейців ритмом і укладом життя. Вибираючи японську тематику для весілля необхідно бути готовим до кропіткої роботи над оформленням, декоруванням, нарядами і навіть меню урочистості, результатом якої стане незабутнє свято як для молодят, так і для гостей такої весільної церемонії.

Зміст:

  • Місце для проведення весілля в японському стилі
  • Квіткове оформлення весілля в японському стилі
  • Меню для японської весілля
  • Вбрання нареченого і нареченої в японському стилі
  • Весільний букет в японському стилі
  • Для весілля в японському стилі важлива кожна дрібниця, адже саме з деталей складається загальна завершена картина. Для японців характерні такі якості, як сувора дисципліна, пунктуальність, ввічливість, стриманість, увага до дрібниць. Але найголовніше – високо розвинене почуття прекрасного, вишуканий смак, який повинен проявлятися у всьому, що пов’язано з організацією весільною церемонією.

    Місце для проведення весілля в японському стилі

    Якщо ви плануєте провести весільну церемонію в японському стилі і відбувається вона буде в теплу пору року у вигляді виїзної реєстрації, то краще всього вибрати зелену галявину або відкриту площадку з газоном на березі річки чи моря – заспокійливий шум води відмінно впишеться в загальну концепцію весілля.

    Квіткове оформлення весілля в японському стилі

    Для виїзної церемонії знадобиться арка, яку потрібно прикрасити квітами. Ідеальним прикрасою стануть квіти дерева, що символізує Японію – сакури, але якщо немає такої можливості, то їх можна замінити орхідеями, квітами вишні, мають рожеве забарвлення, або бутончиками плетистих троянд ніжних відтінків. Шлях до арки молодята проходять по доріжці, вкриті пелюстками квітів. Столи для гостей можна розставити під навісом з легкої напівпрозорої тканини, на столах розташувати невеликі букетики квітів: троянд, орхідей, гілочки сакури. Для додання колориту можна розвісити паперові ліхтарики, віяла, дерев’яні маски.

    Якщо весілля планується проводити в приміщенні, то найбільш оптимальним рішенням стане вибір японського ресторану. Японська кухня давно і надійно завоювала серця європейців, а ось прикраси залу потрібно приділити особливу увагу. Найчастіше в японському ресторані вже продуманий інтер’єр, в який можна додати святкові елементи: квіти, ліхтарики, віяла, парасольки. На столах розташуйте картки для розсадження гостей, написані шрифтом, що нагадують стилізовані ієрогліфи. Оскільки основні кольори для японської весілля – білий, чорний і червоний, то шикарно виглядатимуть квіткові композиції з яскравих червоних орхідей. Їх можна переплести в одну довгу гірлянду з каскадом спускаються квітами і розташувати над столом для гостей. На самих же столах встановлюють невеликі композиції в низьких вазах.

    Стіл для молодих з обох сторін можна прикрасити пишними букетами білих троянд, що символізують чистоту почуттів і намірів. В якості декору будуть доречні яскраві парасольки, паперові ліхтарики, великі японські віяла.

    Меню для японської весілля

    Меню японської весіллі має бути традиційним для Країни Висхідного Сонця. В якості холодних закусок подаються роли, суші, сашимі – на дерев’яних підставочках, в додаток до них подається соєвий соус, маринований імбир, васабі. Закуски їдять паличками, але якщо хтось з гостей не цілком упевнено поводиться з цими столовими приладами, звичними для пересічного японця, можна передбачити в якості запасного варіанту ніж і виделку.

    Гарячі страви: «якіторі» – птиця, смажена на дерев’яних шампурах, «темпура» – все, що готується у фритюрі. В якості аперитиву гостям можна подати яблучне і сливове вино. Весільний торт – ніжний, романтичний, прикрашений зображенням гілочок сакури. Меню допускається урізноманітнити європейськими стравами, але потрібно розуміти, що весільне застілля в японському стилі виключає молодецькому нестримні веселощі під сучасну музику і гармонь з криками «гірко!».

    Вбрання нареченого і нареченої в японському стилі

    Японська наречена схожа на витончену порцелянову статуетку ручної роботи, її поведінка – зразок стриманості і скромності. В Японії на весілля дівчата одягають біле кімоно з щільної важкої тканини. Протягом вечора вона змінює його на кольорове кімоно двічі. Наряд може бути будь-якого кольору, за винятком фіолетового, що символізує, за японськими повір’ями, нещастя. Більш прогресивні японки в кінці вечора надягають сучасний європейський наряд.

    Якщо наречена не готова до одяганню в кімоно, то цілком можна обійтися білим платтям. Покрий його передбачає завищену талію, широкий, можна кольоровий (червоний або чорний) пояс. Тканина може бути однотонною або мати вишивку, малюнок у вигляді гілочок сакури, квітів, рослинних мотивів. Навіть якщо у сукні відкриті руки та плечі, довжина його повинна бути в підлогу. Образ можна доповнити яскравим паперовим парасолькою, віялом. Зачіска нареченої – неодмінно висока, туго стягнута, прикрашена квітами. Приділіть увагу макіяжу. Японки вибілюють особа, яскраво відтіняючи очі і губи. Тон помади збігається з кольором декоративних кольорових елементів сукні, на очах широкі чорні стрілки, можна використовувати кольорові тіні для повік.

    Весільний букет в японському стилі

    Букет нареченої виконаний простоти і вишуканості. Можна задовольнятися з букетом квітів, а можна зробити квіткову композицію на віялі, таким чином, вийде дотримати і стилістику вечора, та придбати незвичайний букет нареченої. Тим більше, що японські нареченої на весіллі букет не кидають, це традиція американок і мешканок європейській частині континенту.

    Національний костюм нареченого представлений жакетом і широкими штанами – він простий, на відміну від жіночого. Але якщо наречена дотримується традицій, то слід розуміти, що наречений у костюмі-трійці поруч з нареченою в кімоно буде виглядати безглуздо. А от якщо дівчина замовляє стилізоване сукню, то й молодий чоловік може залишити звичний костюм будинку.

    Для того, щоб колорит свята, його атмосфера повністю відповідали обраної ідеї, потрібно подбати, насамперед, про красу і оформленні інтер’єру.