Як приготувати смажені баклажани з часником, помідорами, сиром.

127

Смажені баклажани надзвичайно смачні – настільки, що, мабуть, мало який овоч може конкурувати з ними. Вони гарні в гарячому і холодному вигляді, смажені на грилі або в маслі, тушковані або запечені в духовці, цілком чи шматочками, з соусом і без, в ансамблі з іншими овочами або соло. Смажені баклажани закривають на зиму з часником, з них роблять знамениту баклажанну ікру, а смажені баклажани з часником і сиром у вигляді рулетиків давно вже стали класичної банкетної закускою.

У різних народів існує безліч національних страв зі смажених баклажанів, якими вони по праву пишаються. Без смажених баклажанів складно уявити собі кавказьку, краснодарську, кубанську, а також корейську і китайську кухні – незважаючи на різницю в кулінарних традиціях Кавказу, Сходу, Паназии та інших регіонів, здавалося б, ніяк не пов’язаних між собою смаковими уподобаннями, смажених баклажанів в їх меню незмінно відводиться почесне місце.

Зміст:

  • Смажені баклажани: основні принципи та особливості приготування
  • Смажені баклажани з помідорами і часником
  • Смажені баклажани з сиром
  • Баклажани, смажені в клярі
  • Баклажани, смажені гриби
  • Як смачно приготувати смажені баклажани: поради досвідчених кулінарів
  • У ряду кавказьких народів баклажани смажили майже в кожному будинку. Кращі рецепти смажених баклажанів з часником, помідорами, сиром, горіхами та іншими начинками – переходили з покоління в покоління і зберігалися в секреті від інших сімей з однією лише метою –здивувати гостей самим смачним і оригінальним стравою. Незважаючи на практично однаковий склад продуктів і загальні принципи приготування, кожен кулінар прагнув до пошуку свого коронного, унікального смаку, задаючись метою, як приготувати смажені баклажани так, щоб вони не були схожі на аналогічне страву його сусідів.

    У всі часи господині переписували один в одного кращі рецепти смажених баклажанів з часником, сиром, в клярі, різних соусах і маринадах, обмінювалися рецептами домашніх і повсякденних, а також святкових і банкетних страв зі смажених баклажанів, ікри, салатів і закруток на зиму. Зараз, з появою інтернету, романтичний флер таємниці трохи зійшов з цього страви, час загальної інформаційної доступності зняло гриф «таємно» з багатьох сімейних рецептів, але від цього всіма улюблені смажені бубочка не стали менш смачними, радше навпаки – кожен, хто відкриває для себе новий цікавий рецепт, вносить до нього щось своє, збагачуючи з дитинства знайоме блюдо новими фарбами.

    Ми поговоримо сьогодні про те, як смачно приготувати смажені баклажани різними способами, розглянемо кращі рецепти смажених баклажанів з сиром, часником і помідорами і почерпнемо для себе корисну інформацію від досвідчених кулінарів.

    Смажені баклажани: основні принципи та особливості приготування

    Баклажани володіють яскравим та оригінальним смаком, гідним золотої медалі, але у цієї медалі є й зворотний бік. Якщо їх не підготувати належним чином, вони потемніють і будуть гірчити. Зараз можна знайти у продажі особливі сорти баклажанів, але і зі звичайних баклажан прибрати гіркоту насправді нескладно.

    Перед тим, як приготувати смажені баклажани нарізаємо їх – кружальцями, скибочками або кубиками – залежить від того страви, які ви збираєтеся готувати, після чого занурюємо в холодну підсолену воду. Через 10 хвилин виймаємо їх з води і гарненько обсушуємо з допомогою паперового рушника.

    Але є і інший спосіб. Не всі сорти баклажанів варто вимочувати – перед смаженням вони можуть увібрати в себе воду, і тоді вони ризикують не засмажитися, а розваритися і втратити форму. Тому можна, нарізує овочі, присипати їх сіллю і відставити на кілька хвилин, почекати, коли сіль витягне сік. Коли на баклажанах з’являться піт, темні краплі соку, промокніть їх і витріть насухо. Такий спосіб підійде, якщо ви баклажани нарізати на великі пластини – дрібні шматочки витирати буде незручно. Але ви можете спочатку порізати їх на великі пластини, посипати сіллю, протерти, коли виступить сік, і вже потім нарізати пластини кубиками.

    Сік у баклажана темний і в’їдливий, тому не дивуйтеся, якщо після роботи з цим овочем ваші пальці придбають брудний коричневий відтінок. Якщо це викликає у вас незручність, можете надіти рукавички одноразові.

    Знімати шкірку з баклажана чи ні – це залежить від рецепту і вашого особистого смаку. У багато страв зі смажених баклажан овочі йдуть разом з шкіркою.

    Якщо ви хочете, щоб овочі зберегли форму і приємно похрускували, після того, як посмажите баклажани в олії, відразу ж викладіть їх на паперові рушники, щоб папір ввібрала масло, інакше овочі можуть «поплисти» – стануть занадто жирними і м’якими, що подобається далеко не всім, та й досить важко для травлення.

    М’якоть баклажана має пористу структуру, ці овочі як губка вбирають вологу. Це необхідно враховувати, коли ви їх вымачиваете або смажите в маслі. Користь і калорійність страв з баклажанів безпосередньо залежить від способу приготування. Самі по собі баклажани низькокалорійні і легко засвоюються організмом, в них міститься дуже багато корисних речовин – наприклад, калій сприяє виведенню рідини, роблячи цей чудовий овоч дуже корисним для роботи нирок. Але не можна забувати, що дуже часто баклажани смажать в олії з часником, сіллю і іншими спеціями, які показані далеко не всім, і це теж потрібно враховувати.

    Смажені баклажани з помідорами і часником

    Отже, розглянемо, як приготувати смажені баклажани з часником і томатами. Це, мабуть, найбільш популярна закуска зі смажених баклажанів. На її приготування у вас не піде багато часу, та й умінь особливих це не вимагає, зате результат завжди виходить чудовим – в будь-свято, яким би не був багатим ваш стіл, ця банкетна закуска «йде» в першу чергу. Закуску зі смажених баклажанів з часником і помідорами можна подавати і в гарячому, і в холодному вигляді, причому, це буде два абсолютно різних страви. Якщо ви подасте його на стіл відразу ж, як тільки приготуєте, баклажани будуть завзято похрустывать, а якщо дати їм трохи постояти, вони вберуть в себе соус, стануть набагато м’якше по консистенції і збагатять свій смак за рахунок інших інгредієнтів. Постояли в холодильнику баклажани з часником, помідорами і майонезом – ситна, гостренькі і досить жирна закуска, яка ідеально підходить для банкетного меню і просто дуже смачна.

    Інгредієнти:

    • баклажани – 2 шт.;
    • помідори – 5 шт.;
    • часник – 4 зубчики;
    • майонез – 100 г;
    • масло рослинне – 100 мл;
    • зелень (для прикраси).

    Спосіб приготування:

    Бубочка нарізаємо кільцями, покласти в миску з підсоленою водою, щоб вони не потемніли і не горчили.

    В цей час готуємо соус: часник дрібно нарізаємо (але краще всього пропустити його через прес), додаємо майонез, перемішуємо. Соус готовий.

    Беремо помідори і теж нарізаємо кільцями. Кружечки баклажанів та помідорів повинні бути приблизно одного розміру.

    Витягаємо наші бубочка з миски з водою, добре протираємо паперовим або тканинним одноразовим рушником, щоб вода з них не лилася, інакше це буде створювати незручності при смаженні – масло при попаданні води буде бризкати в різні боки, і ви ризикуєте отримати опіки. Розігріваємо сковороду з маслом і смажимо наші баклажани, приблизно хвилинки з кожного боку. Час визначити «на око», тому що чим тонше ви зробили кружечки, тим швидше вони просмажаться.

    Смажені баклажани викладаємо на блюдо з паперовим рушником, щоб масло трохи зійшло, інакше вони «потечуть».

    Далі – збираємо закуску в «пірамідку». Беремо кружечок баклажана, гарненько намазуємо його часниково-майонезним соусом і накриваємо колечком помідора. Якщо у вас вийшли дуже тонкі кільця, можете викласти їх в декілька шарів, перемежовуючи майонезом. Зверху прикрасьте «пірамідку» парочкою зелених листочків. Закуска готова. Подавати на стіл можна гарячої, а можна після того, як вона постоїть в холодильнику.

    Смажені баклажани з сиром

    Цей рецепт закуски зі смажених баклажанів з часником, помідорами і сиром цікавий тим, що в процесі приготування цієї страви баклажани спочатку смажать, а потім ще і запікають разом з іншими складовими. Виходить чудова закуска з яскравим смаком і ароматом, яка може легко виступити у якості гарніру або навіть самостійного блюда. Як і багато інших страв зі смажених баклажанів, його можна подавати і гарячим, і холодним, воно чудово виглядає як на повсякденному, так і на святковому столі. Смажені баклажани з сиром і помідорами не тільки дуже смачні, але і виглядають ефектно, так що, навіть не маючи навіть спеціальних навичок, ви легко зможете порадувати гостей подачею практично ресторанного страви, яка однією своєю появою створить святкову атмосферу за вашим столом.

    Інгредієнти:

    • баклажани – 800 г;
    • помідори – 50 г;
    • сир твердий – 650 г;
    • часник – 3 зубчики;
    • масло рослинне – 100 мл;
    • сіль;
    • перець.

    Спосіб приготування:

    Для приготування цієї страви нам знадобляться бубочка приблизно одного розміру. Нарізаємо їх уздовж на пластини товщиною приблизно 1 см (можна трохи ширше, від 1 до 2).

    Далі згадуємо, що перед тим, як посмажити баклажани, потрібно спочатку позбутися гіркоти. Тому або посипаємо їх сіллю і залишаємо на півгодини, а потім ретельно обтираем, щоб прибрати виступив гіркий сік – небудь занурюємо в підсолену воду і залишаємо там на 20-30 хвилин, після чого ретельно витираємо, практично насухо.

    На сковороду наливаємо олію і розігріваємо. На холодну сковороду баклажани викладати не можна, вони вберуть в себе зайве масло і розм’якнуть. Дотик до гарячій сковороді «закриває» їх пори, не даючи проникнути зайвому жиру.

    Баклажани обсмажуємо з обох боків до появи апетитною скоринки, після чого знімаємо їх з сковороди і викладаємо на деко, посипаємо сіллю.

    Розігріваємо духовку до 190 градусів.Поки духовка розігрівається, формуємо «човники».Помідори нарізаємо кільцями і відразу ж викладаємо їх на баклажани, щоб сік не встиг стекти. Зверху на помідори, видавлюємо через прес часник.

    Натираємо сир і посипаємо наші човники сиром – щедро, не економлячи. Зверху смажені бубочка можна прикрасити зеленню – кінзою, петрушкою або базиліком, але можна це зробити і при подачі на стіл, щоб зелень не втратила своїх смакових властивостей в духовці.

    Духовка до цього часу вже розігрілася – ставимо в неї баклажани і запікаємо близько 30 хвилин.

    Закуска з смажених баклажанів з помідорами, часником і сиром готова. Залишилося тільки посипати її ароматною зеленню і подати на стіл.

    Господині на замітку: при бажанні перед тим, як приготувати смажені баклажани, ви можете відразу ж їх почистити, якщо вам не подобаються їх шкірка. Але тоді будьте готові до того, що вони можуть втратити форму. Щоб цього не сталося, вибирайте для цієї страви молоді баклажани невеликого розміру – чим старше овоч, тим більше ймовірність того, що насіння почнуть висипатися, а м’якоть відшаровуватися.

    Баклажани, смажені в клярі

    Це один з найпростіших рецептів смажених баклажанів. В це блюдо йдуть бубочка, нарізані невеликими і головне – тонкими шматочками, щоб вони встигли дійти до готовності за той час, поки обсмажується кляр. Виходить чудова закуска – ніжні овочі, практично тушковані у власному соку, вкриті хрусткою скоринкою з тіста. Насправді, в клярі можна обсмажувати будь-які овочі, але баклажани, завдяки своїм власним яскравому і насиченому смаку, виглядають у цій «оправі» найбільш ефектно. Це ситне, просте і смачне блюдо, підійде як для повсякденного вечері в колі сім’ї, так і для святкового застілля.

    Інгредієнти:

    • баклажани – 200 г;
    • борошно – 40 г;
    • молоко – 50 мл;
    • яйце – 1 шт.;
    • сіль – 1 щіпка;
    • масло рослинне – 40 мл

    Спосіб приготування:

    Баклажани миємо й чистимо, нарізаємо невеликими тонкими шматочками.

    Готуємо кляр. У мисці збиваємо віночком яйце, вливаємо в нього молоко і всипаємо борошно, продовжуючи помішувати, домагаючись того, щоб тісто вийшло рідким і однорідним, без грудочок.

    Розігріваємо сковороду з рослинним маслом.Шматочки баклажанів солимо, по одному занурюємо в кляр і відразу ж кладемо на сковороду і обсмажуємо з обох сторін. Будьте обережні при роботі з кляром, так як розігріте масло при попаданні рідини буде шипіти і бризкатися.

    Готові смажені бубочка в клярі викладаємо на паперовий рушник, щоб з тіста пішло зайве олію, тоді вона залишиться хрустким.

    Після цього можна подавати на стіл в гарячому або холодному вигляді.

    Баклажани, смажені гриби

    Кожна господиня час від часу замислюється над тим, як приготувати смажені баклажани так, щоб не просто порадувати гостей багатством смаку, але ще й здивувати їх вишуканістю страви і оригінальністю рецепта. Цей простий рецепт підкаже вам, як приготувати смачну закуску з смажених баклажанів і внести в святкову атмосферу елемент інтриги. Баклажани, за смаком нагадують гриби – закуска з секретом, що утягує в гру всіх, що зібралися за столом, незмінно надає будь-якого застілля розважальний характер, підвищує настрій і заряджає позитивом.

    Інгредієнти:

    • баклажани (молоді, середнього розміру) – 3 шт.;
    • цибуля ріпчаста – 3 шт.;
    • яйця – 2 шт.;
    • часник – 4 зубчики;
    • олія рослинна;
    • сіль;
    • перець;
    • зелень.

    Спосіб приготування:

    Молоді баклажани миємо і чистимо від шкірки, нарізаємо кубиками приблизно по 2 див.

    Порізані баклажани можуть виділити гіркуватий сік, тому їх часто посипають сіллю або опускають у підсолену воду, щоб вивести цей сік, але зараз ми цього робити не будемо.

    Збиваємо яйця, присипаємо їх сіллю і перцем. У глибоку миску засипаємо баклажани, заливаємо їх приготованим соусом, стежимо, щоб баклажани були повністю покриті. Залишаємо хвилин на 20. Баклажани як губка вбирають все навколо, і нам потрібно зараз скористатися цим їх властивістю.

    Поки баклажани насичуються, ми приступаємо до підготовки інших інгредієнтів цього складеного страви.

    Цибулю нарізаємо дрібними квадратиками або подрібнюємо в спеціальному «чопері». Наливаємо рослинне масло на сковороду, розігріваємо і відправляємо на неї цибулю пассироваться.

    Коли цибуля набуде гарний перламутровий відтінок, витягаємо баклажани їх соусу, відкидаючи їх на друшляк: все потрібне баклажани з соусу вже взяли, а все непотрібне – віддали. У залишках соусу може бути гіркий сік баклажана, який виділився під впливом солі. Тепер соус можна злити, він нам більше не знадобиться.

    А ось баклажани – якраз знадобляться. Цибулю до цього часу вже став золотистим, і якраз вчасно – значить, можна відправляти до нього баклажани. Обсмажуємо баклажани і цибулю разом – на цій же сковороді або можна взяти сотейник, казан або каструлю з товстим дном, це залежить тільки від того, що вам зручніше готувати. Заважаємо, щоб цибуля не пригорав. Коли овочі будуть майже готові, нарізаємо дрібно часник або тиснемо його спеціальним пресом для часнику і додаємо до нашої теплої компанії. Ріжемо зелень і теж додаємо в сковороду і заважаємо все разом добре. Потім накриваємо кришкою і залишаємо ще трохи «насититися». Через кілька хвилин блюдо готове, його можна подавати гарячим, а можна їсти холодним, як кабачкову ікру, і воно буде не менш смачним.

    Як смачно приготувати смажені баклажани: поради досвідчених кулінарів

    Перед тим як готувати смажені баклажани, ретельно підберіть потрібні овочі. Готувати краще з молодих баклажанів – у них туга і досить однорідна структура, насіння маленькі. У старих баклажан насіння великі і сухі, вони висипаються, м’якоть стає рихлою, в ній утворюються порожнини, і вона розвалюється.

    Перед тим як смажити баклажани, багато радять їх замочити у підсоленій воді – тоді гіркота «піде». Але у цієї ради є й супротивники – тоді баклажан ризикує насититися водою, а багато кращі рецепти вимагають від смаженого баклажана, щоб він наситився соусом або соками інших складових частин страви. Тому рекомендують просто посипати баклажани сіллю, а потім протирати їх одноразовим рушником, щоб воно ввібрало виступила вологу. Якщо ви замачиваете баклажани в соусі, залишок соусу вживати в їжу не слід, його просто зливають.