Дитина не хоче вчитися: що робити і як допомогти

328

Дитина відмовляється відвідувати школу, влаштовує істерики і своєю поведінкою доводить батьків до сказу. У чому криється причина і що робити бідним батькам?

Зміст:

  • Причини відмови ходити в школу
  • Дитина не готовий
  • Проблеми в школі
  • Дії батьків
  • Розмовляємо
  • Мотивуємо
  • Показуємо на особистому прикладі
  • Підвищуємо у дитини впевненість у собі
  • Причини відмови ходити в школу

    Дитина не готовий

    Якщо мова йде про первокласснике, перша можлива причина банальна: дитина просто не готовий.

    Ще кілька років тому батьки могли віддати дитину в школу, навіть якщо він не мав початкових навичок для навчання. Тепер же обов’язковою вимогою для прийому дитини до школи є вміння читати, писати, рахувати.

    Деякі батьки відправляють дітей до школи раніше семи років, не замислюючись про те, що це може завдати шкоди. Якщо дитина в шість років вивчив алфавіт і вміє читати, це зовсім не означає, що він готовий до школи. В першу чергу малюк повинен дозріти психологічно, бути готовим сприймати і засвоювати нову інформацію.

    Читайте також:Лінь у дітей, і як з нею боротися

    Велике значення у формуванні готовності до школи має гра. Важливо дати дитині «награтися», так як саме в процесі гри в дитини розвивається мислення, уяву, пам’ять. Якщо ігор було достатньо в цьому періоді, то до семи років дитина буде простіше переключатися на навчання, тому поспішати віддавати дитину у школу раніше цього віку не рекомендується.

    Проблеми в школі

    Можливо, дитина не справляється з навчальним навантаженням. Освітні стандарти в нашій країні не дають дітям розслаблятися.

    Надмірне стомлення може призвести до погіршення здоров’я і, звичайно, до втрати інтересу до навчання.

    Відсутність взаєморозуміння з вчителями також відбиває у дитини бажання вчитися і засвоювати знання. Як показує практика, краще всього школяр опановує саме ті предмети, які викладають улюблені вчителі.

    Наявність конфліктів з однокласниками теж негативно позначається на навчанні, аж до того, що дитина може відмовитися відвідувати заняття.

    Дії батьків

    Найголовніше – не можна дитину лаяти і карати. Сварки тільки погіршують становище.

    У такій ситуації дуже важливо спілкуватися з дитиною. З самого раннього віку треба вибудувати такі відносини, щоб малюк цілком довіряв батькам, відчував опору і підтримку. Тоді при виникненні будь-якої проблеми дитина прийде до них за допомогою і порадою.

    Отже, батьки можуть зробити кілька конкретних кроків, які здатні позитивно вплинути на загальний емоційний фон дитини і спонукати його до діяльності.

    Розмовляємо

    Варто почати з бесіди зі школярем, попросити його розповісти про цікаві випадки в школі: які найбільш пам’ятні моменти трапилися з ним через день, кого з однокласників відзначили вчителі і чому. Головне – не перетворювати розпитування на тортури для дитини, адже школяр сам знає, що йому цікаво, і саме це він буде розповідати. Якщо є неприємні для нього теми, не варто наполягати на відповіді, можна спробувати переформулювати питання або ж встановити його пізніше. Вибудувати комунікацію з дитиною – запорука успішного спонукання до дії, адже якщо є довіра, діти зможуть засвоїти більшу кількість інформації і з полюванням прийняти точку зору батьків. Слід розпитати, як проходять заняття в школі, як будуються відносини з однокласниками, вчителями, допомогти розпланувати день, щоб малюк встиг і уроки вивчити, і погуляти, і відпочити.

    Мотивуємо

    Сформувати мотивацію у дитини. Кожна людина – особистість. Якщо дорослі будуть ставитися до дітей зверхньо, як до слухняним «іграшок», то виховання зведеться до поучению. Необхідно добитися того, щоб дитина сам став суб’єктом гри, якщо у нього з’явиться інтерес до чого-то, на перший погляд навіть дуже невеселий. Наприклад, процес читання був би дуже нудним, якби ми не були захоплені поворотами сюжетних ліній, розмовами героїв або описами природи. Але кожному подобається своє, і коли ми натрапляємо на нудну книгу, читання стає рутиною. З мотивацією дитини те ж саме. Тут важливо зрозуміти, які саме інтереси та захоплення вже є у нього і що можна використовувати для того, щоб зробити якийсь навіть банальне дію цікавим.

    Моделювання ігрових ситуацій і упор на стратегії поведінки дитини в них допоможуть вам у цьому: хто захоче стати краще всіх, хто не впасти в бруд обличчям, а комусь достатньо поставити чітку мету, якої він зможе досягти. Формування мотивації – індивідуальна робота, саме спілкування з дитиною та спостереження за ним допоможе батькам прийняти вірні рішення.

    Читайте також:Лайфхаки для мандрівників з дітьми

    Показуємо на особистому прикладі

    Виховувати дитину особистим прикладом: читати книги, отримувати нові знання, ходити разом в музеї, галереї, на виставки. Навіть просте читання на дивані пробуджує інтерес дитини. Однак не варто забувати: дітям дуже важливо увагу приділіть кілька хвилин свого часу, коли ви дуже зайняті, і для дитини це буде означати, можливо, більше, ніж цілий день у музеї або на виставці. Дитина вбирає як губка, але проблема в тому, що якщо її взяти, то на ній залишиться тільки бруд, а чиста вода витече. Необхідно зробити так, щоб цього бруду було менше.

    Підвищуємо у дитини впевненість у собі

    Зміцнити впевненість у собі. Треба допомогти дитині визначити його сильні сторони, частіше хвалити і підбадьорювати, коли щось не виходить, адже у всіх бувають невдалі дні, і навіть найталановитіші люди, будь то спортсмени, вчені або артисти, можуть допускати промахи, тим більше вони не відразу навчилися того ремесла, яким володіють досконало.

    Батьки повинні чути своїх дітей, тоді будь-які проблеми будуть вирішені.

    Читайте також:

    • Знову до школи: чого навчають принцесу Шарлотту?
    • 1 вересня близько: зіркові мами готують дітей до школи
    • Чому дитина скупитися

    Фото: Depositphotos